Ралівку минулого тижня затопило. На щастя, теоретично…

SambirWZ
96

Ралівку минулого тижня затопило. На щастя, теоретично…

Дощі, які на нас звалилися минулого тижня, змушували обивателя згадувати ті нищівні паводки останніх років і їхні наслідки. Згадують і у Ралівці, яка на Самбірщині чи не першою потрапляє під удар стихії.

Але згадують не тільки ралівчани… Минулого тижня на цих теренах відбулися серйозного рівня штабні навчання з цивільної оборони. Завдання, яке нам поставили аж з Києва, було непростим – село підтоплює, треба рятувати людей, а вже потім ліквідовувати наслідки стихії. Усі місцеві служби, яким сам Бог велів цим займатися, були на місці. Під час навчання,  як розповів нам голова адміністрації Микола Фрей, спрацювали на відмінно. Таку ж високу оцінку діям наших службовців дав і заїжджий генерал з Києва. До науки долучили рятувальників, медиків, поліцію, військових, представників військкомату, одне слово, повний набір і людей, і техніки. Нам стало відомо, що у програму навчань входив і  Самбір, але, здається, міська влада участі активної не брала, чим засмутила обласних та столичних чиновників від цивільної оборони. Але, повірте, нині міській владі не до теоретичних паводків, хоча берег “під липками” Дністер уже точить.

Мені не раз доводилося у часі водяних стихій разом з представниками влади їздити селами, а у чиновників не змовкав телефон: люди, перелякані бідою, просили владоможців щось робити. Що робити, коли усе тече, ніхто не знав, навіть ті,які телефонували. Наші подорожі у мокрі села більше нагадували моральну підтримку потерпілих, мовляв, ми побачили, яка у вас біда… Гадаю, навчання по-ралівськи додали знань, а Самбірщині – авторитету, бо з непростим завданням упоралися.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар