Ратуша буде судитися з районом через медицину

SambirWZ
278

Ратуша буде судитися з районом через медицину

Тема, якої наша газета ніяк не позбудеться, бо проблема набула гострої актуальності, – медицина. Продовжили її журналісти, спілкуючись зі Самбірським міським головою.

Зокрема, поцікавилися статутом, який районна влада прийняла на своїй сесії, позбавивши співзасновництва міську раду. Тарас Копиляк зазначив, що на це рішення ратуша подає у суд, бо вважає, що її незаконно позбавили впливу. Потім додав, що не хоче, аби лікарня ділилася на міську і районну, згадав, що кожного року з бюджету розвитку місто додає гроші  медикам на ремонти приміщень, закупівлю апаратури. А ще підрахував, що місто віддає районові на співфінансування свої

22 мільйони субвенцій, хоча насправді, городян лікують орієнтовно на суму 18 мільйонів у рік. Оту різницю можна було б пускати на розвиток медицини, а натомість нею покривають “дірки”, лікуючи селян, у тому числі і з сусідніх районів. Мер також висловився проти скорочення закладів медицини у місті і нагадав пресі, що свого часу два керівники району приходили до нього просити взяти медицину на своє адміністрування разом з медичною субвенцією для жителів району. Ратуша  погодилася, але район усе переграв, прийнявши статут, у якому єдиним власником залишається районна рада.

Тема медицини мала бути предметом розмови і на сесії райради. Звітувати про хід оптимізації готувався в.о. головного лікаря Ігор Федуняк, але до цього питання сесія  не надійшла. Натомість депутат Володимир Ковалів встиг заявити, що останнім часом, незважаючи на імовірні скорочення кадрів, прийняті на роботу  один лікар і три медсестри. Незадовго до цього у сесійних залах гуляла інша цифра, мовляв, за чотири роки на роботу у медицину прийняли більше 200 осіб.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар