Російську мову суд повертає

SambirWZ
166

Російську мову суд повертає

Новина, яка буквально приголомшила у часі війни з російським агресором. Видавець та журналіст Сергій Іванов-Малявін (оригінальне прізвище як під таку тему) через суд скасував встановлений Львівською облрадою мораторій на відтворення російськомовного культурного продукту на території області. Додамо, що такі ж рішення приймали і місцеві органи влади. І загалом, це цілком оправдано. 

САМ журналіст прокоментував це рішення суду так: «Мораторій на російськомовний культурний продукт (скандальне рішення сесії Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року) відмінений. Щойно. За моїм позовом. Рішення Львівського адміністративного суду. Дякую здоровому глузду в особі судді З. Гавдика». Це рішення Феміди ZAXID.NET підтвердили і у Львівському окружному адмінсуді. «Можу сказати лише, що вчора справді прийняли таке рішення, наразі виготовили лише вступну та резолютивну частину. Власне визнали протиправним та нечинним рішення Львівської обласної ради… Щодо обґрунтування, то наразі такої інформації надати не можемо тому, що на виготовлення рішення є законом встановлений термін у 10 днів. Наперед не можемо сказати, яким чином суддя мотивуватиме це рішення», – пояснила прес-секретарка суду Світлана Ємельянова. В обласній раді уже заявили, що будуть оскаржувати це рішення…

Певна річ, суд – це влада, але направду це дивує. Росія, як тільки обласна рада прийняла мораторій на російський продукт, гнівно обурилася, а тепер після рішення суду у Львові буде щиро радіти… Ну, чесне слово, ми якісь безхребетні раби на своїй землі… Зрештою, пошанівок до рідної мови треба кожному виховувати у собі і ми б порадили у зв’язку з таким судовим рішенням присікати будь-що російське… Приклад, вартий наслідування: їхав одного разу у маршрутці зі Старого Самбора у Самбір. Водій увімкнув цілий український концерт, вислухавши який, дійшов висновку, що ми насправді маємо дуже багато чудових українських пісень. І навіщо нам москальське?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар