Рука, як кажуть, руку миє?

SambirWZ
41

Рука, як кажуть, руку миє?

Кожна нова мітла, як відомо, мете по-новому. Може приповідка не зовсім вдала, але ведемо мову про те, що кожна нова влада починає наводити порядок у лісовому господарстві, оголошуючи війну крадіям. І новий голова Львівської ОДА Маркіян Мальський – туди ж… Щоправда, увесь той владний ентузіазм поборотися зі злодіями, як правило, згодом кудись вивітрюється.

ОТОЖ, пан голова вимагає відповідально реагувати на незаконні рубки та вирішити питання зі знищенням лісів у найкоротші терміни – завдання для усіх дотичних служб та структур. «У мене є чітке розуміння того, що у питанні незаконних рубок – рука руку миє. Допоки ви самі себе будете начебто контролювати і покривати такі зв’язки, ефекту не буде. Незаконні вирубки є, це факт. Відтак, прошу на них реагувати», – наголосив голова ОДА. Очільник області зазначив, що за кілька місяців діяльність із незаконними рубками мусить бути припинена, адже із наступного року створять мобільні групи, які чітко моніторитимуть це питання. Ситуація абсолютно неадекватна і створює загрозу національній безпеці та існуванню наступних поколінь, вважає пан Мальський.

Ця тема напрочуд актуальна для нашого регіону, тому ми і процитували нові думки нового керівника. Заразом поцікавилися у голови Старосамбірської райради Тетяни Терлецької з приводу подальшої долі колективу «Галсільлісу», адже на попередньому засіданні сесії уже уголос заговорили про те, що підприємство треба ліквідовувати. Тетяна Іванівна зазначила, що все наразі залишається так, як є, але в «білому домі» однаково будуть думати, що з цим робити. Насправді – парламентські вибори минули і пора уже думати…

А тим часом, чи не першим зреагував на ситуацію з крадіями лісу прокурор Львівської області Юрій Квятковський. Його пресслужба твердить, що з моменту вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів», які стосуються незаконної рубки та перевезення лісу, на Львівщині розпочато 16 кримінальних проваджень. Порушили низку проваджень за іншими статтями, які стосуються незаконного вирубування лісу.

А потім сказав те, про що ми знаємо, про що наша газета кілька разів писала. У залишку слідчих підрозділів перебуває 180 кримінальних проваджень. У число тих, де найбільше, потрапив і Самбірський район, хоча, як відомо, це стосується у більшості Старосамбірщини, оскільки Самбір – то лише центр правоохоронної системи. У нас показник – 39 справ. Трохи раніше ми сповіщали читачам про те, що або слідчі через навантаження не встигають розібратися з усіма порушниками, або суди не мають часу справи розглянути, бо навантаження велике та й суддів бракує. Може тому крадії і почувають себе безкарно?

А ще обласний прокурор додав: «Мені не зрозуміло, чому незаконні рубки лісу виявляють лише після втручання ЗМІ…» І змусив людей в погонах ретельніше перевіряти документи, з якими перевозять деревину, бо буває, що вони є підробленими.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити