Різав дерева і думав, що ріже правильно

SambirWZ
77

Різав дерева і думав, що ріже правильно

А це уже по-дорослому, це уже серйозно: депутата Турківської райради від БПП та екс-керівника місцевого управління «Галсільлісу» Михайла Повханича зобов’язали відшкодувати Львівській облраді 5,2 млн. грн. за погодження вирубок дерев. У вироку Самбірського міськрайонного суду згадані вісім епізодів, через які Михайла Повханича звинуватили у службовій недбалості. Сам він на суді заявив, що при прийомі на роботу його не попереджували про заборону на вирубки дерев.

ОСЬ така сенсація, у якій ми б просили особливу увагу звернути на суму відшкодувань. Здається, до Феміди так само дійшло, що лисіючі гори – це катастрофа. Щоправда, ми б не акцентували увагу на партійності депутата, бо ліс, зрештою, як і бурштин, в Україні давно позбулися будь-якої партійності. Ще одне. Нехай вас не дивує, що ми влізли на територію Турківщини – просто історія надто повчальна і для наших лісівників…

Усі згадані у судових матеріалах випадки незаконних вирубок датуються серпнем 2014 – вереснем 2015 років. Михайло Повханич у цей час був керівником підприємства і, як розповіли на судовому засіданні експерти, лише після того, як він ставив печатку та підписував лісорубний квиток, можна було проводити вирубки. Однак, як з’ясували правоохоронці, у восьми випадках лісорубні квитки видавали незаконно – на території рідколісся, що взагалі не передбачено законодавством, пише сайт Захід-нет. У цивільному позові Львівської облради вказано, що під час цих незаконних вирубок зрізали 2710 дерев різних порід на загальну суму більше 5,2 млн. грн.

Сам Михайло Повханич розповів Феміді, що не хотів ставати керівником, але його переконав голова адміністрації (при цьому не уточнив, чи це був голова Львівської облдержадміністрації, чи районної). За словами підсудного, рубки проводилися і раніше, але коли він очолив підприємство, то погоджував лише ті випадки, коли пропонували рубати дерева, щоб посадити нові. «Він не визнає себе винним у тому, що неправильно працював. При прийнятті на роботу його не попередили, що не можна проводити рубки. За кошти від вирубки були виплачені податки, зарплати, купували техніку. Він старався, працював, думав, що робить добре. Йому неодноразово вручали грамоти як з адміністрації, так і з обласного «Галсільлісу»…

Суддя Самбірського міськрайонного суду Володимир Галин вирішив, що є достатньо доказів вини керівника лісівників, але, враховуючи позитивну характеристику підсудного і те, що він є депутатом, вирішив призначити умовне покарання. Відтак замість чотирьох років реального ув’язнення Михайлу Повханичу призначили два роки умовного терміну. Заразом суд повністю задовольнив цивільний позов Львівської облради, зобов’язавши Повханича відшкодувати 5,2 млн. грн.  Цей вирок суду ще не набув законної сили, оскільки не минув час, впродовж якого можна оскаржити рішення у апеляційній інстанції, але нам трохи дивно, звідки чоловік візьме таку суму? Знову ліс тнути? Навіть якщо апеляційний суд і зменшить суму штрафу, все одно страшно.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар