Самбір, замінивши лампочки на стовпах, в один день став знаменитим

SambirWZ
174

Самбір, замінивши лампочки на стовпах, в один день став знаменитим

Усю ту справу в Самборі розпочинав колишній мер Тарас Копиляк, який разом з командою писав проект реконструкції вуличного освітлення, вигравав гроші і мав намір втілити його в міське життя. Радість у тому, щоб освітити вночі місто економними лампочками, з частини вулиць зняти стовпи з дротами і пустити їх під землею, а всі пам’ятки архітектури, пам’ятники – оригінально підсвітити.

На все це Євросоюз давав великі гроші, щось мали дофінансувати міський та районний бюджети, а як наслідок, ми мали бути схожими до Європи. Не сприйміть за підлабузництво, але мусили згадати прізвище ініціатора, бо  якщо нинішній мер Юрій Гамар щось добре започаткує, а справу продовжить наступник, то ми і  про нього добре напишемо. Хоча міркування в одній з місцевих газет про те, що Гамар продовжив справу  Копиляка, його обурило. Він настільки некоректно “провідмінював” прізвище попередника, що навіть у газеті не можемо повторити… Йому, виявляється, смердить все те, що пов’язане з минулим… Ще й звинуватив ініціаторів, що щось там було не так з документацією…

А минулого тижня був тематичний семінар та прес-тур для журналістів на тему: “Досвід Самбора у впровадженні проекту із зовнішнього освітлення”. Щоб ви збагнули рівень імпрези, назвемо титули осіб, які показувати і розказувати, як можна економно витрачати електроенергію на вуличне освітлення. У президії зали сиділи, а потім виступали Віктор Лях – президент Фонду Східна Європа, Ян Ваандерс – керівник команди підтримки Програми CoM-DeP, Максим Верещак – експерт команди підтримки, Володимир Гірняк – заступник голови Львівської обласної ради, Михайло Мельник – директор департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА, міський голова Самбора Юрій Гамар. Хто ще, крім журналістів, були у слухачах, не знаємо, здається, представники багатьох міст, які мали вивчати наш досвід у справі енергозбереження за кошт Євросоюзу. Вся ця програма бере початок з так званої “Угоди мерів”. Ще у 2006-му кілька міських голів у Європі вирішили укласти таку собі угоду, щоб протистояти викликам змін клімату. У тому числі, говорили і про економію енергоносіїв та зменшення шкідливих викидів у повітря. У 2012-му до “Угоди мерів” приєднав Самбір Тарас Копиляк, а відтак виграв проект з модернізації вуличного освітлення… Наші брати-журналісти діймали усіх своїми запитаннями так, ніби у місті сталося енергетичне  диво. Наразі дива нема. Наразі на 24 вулицях, які увійшли до проекту, алярмово міняли лампочки, наступним  етапом має стати “поховання” проводів під землю, а вже тоді – підсвітка цікавих об’єктів. Комусь з містян подобалося біле світло, комусь – жовтувате. Скільки грошей на цьому заощадить Самбір, розберемося пізніше. Наразі говорять про економію 1 мільйона гривень. Не маємо права не вірити, але на це попередніх років закладали у межах чверть мільйона. Проте, як уточнив нам потім мер, нічні тарифи відмінили, на 2017-й закладали 800 тисяч, а треба було б ще мільйон… За словами Юрія Гамара, завдяки тому, що заощадимо світло, гроші спрямують на “електрифікацію” вулиць на околицях. Ми й не знали, що у нас досі ще є темні дороги. Гості оглянули кілька об’єктів, їздили на сонячні батареї в Ралівку, на вітряки – в Старий Самбір, в демонстраційний клас з питань енергозбереження Самбірської СШ №8.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар