Самбір матиме свою архітектурно-будівельну інспекцію – пора радіти!

SambirWZ
111

Самбір матиме свою архітектурно-будівельну інспекцію – пора радіти!

Минулої п’ятниці Самбір з’явився «на устах» провідних інформаційних ЗМІ, оскільки сталося те, чого у наш час просто ніхто не міг очкувати. Чому? Та тому, що усі і віддавна звикли, що впливові структури мусять бути у чиїхось великих руках, причому на верхах. Не прийнято було віддавати поважні функції на місця…

Ще раніше у місті виникла ідея створення своєї державної будівельної інспекції, але не все так просто з причин, про які ми сказали у першому абзаці. Одного разу підприємець і депутат міськради Юрій Лешкович, який провадить у місті будівництво, зацікавився цією темою, зумів знайти певні важелі впливу і після звернень міськради у відповідні інстанції справа несподівано для самих ініціаторів втілилися у життя: Самбір отримав містобудівні повноваження. Документ про це підписав в.о. Голови Держархбудінспекції Олександр Строкач, додавши, що це уже 101-й населений пункт в Україні та 5-й – на Львівщині, який самостійно контролюватиме будівництво на власній території. Передача значної частини повноважень в питаннях містобудування на місця відбувається в рамках децентралізації і була започаткована ДАБІ ще три роки тому. Потім процес згорнули і після більш, ніж річної паузи та після проведених урядом кадрових змін Держархбудінспекція  знову стає партнером органів самоврядування.

Отож, наш регіон здобув можливість вже з 30 листопада самостійно реєструвати будівництва – приватного житла, господарських споруд, дачних будинків, компактних бізнес-об’єктів… Вже з понеділка відділ держархбудконтролю Самбірської міської ради реєструватиме дозвільні документи на такі об’єкти, здійснюватиме перевірки на будмайданчиках, а у випадку виявлення порушень – притягуватиме винуватих до відповідальності. Крім того, що в інспекції працюватиме три особи, значно легше стане забудовникам. Раніше, аби добитися навіть дозволу на будівництво, треба було їхати у Львів, а в обласному центрі на таких провінціалів дивилися крізь пальці. Забудовнику треба було витримати багато випробувань, а місцями і принижень. Тепер, каже Юрій Лешкович, бодай не треба буде їздити у Львів, бо фахівці відповідного рівня будуть у Самборі. Заразом висловив надію і на те, що послугами самбірської державної архітектурно-будівельної інспекції зможуть користатися і мешканці сусідніх міст і районів.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити