Самбір матиме томограф уже влітку. Доживемо…

SambirWZ
196

Самбір матиме томограф уже влітку. Доживемо…

Пригадуєте, як щиро ми плескали в долоні на сторінках газети, коли дізналися, що в Самбірській ЦРЛ встановлять комп’ютерний томограф. Плескали, бо десятиліттями до нас не надходила сучасна апаратура, а тут таке необхідне благо… Самбірським пацієнтам для того, щоб пройти обстеження, без якого неможливе правильне лікування, треба було їхати або у Дрогобич, або у Львів. Через погану дорогу у сусідній райцентр, хворі подорожують до області… Незручно і страшно.

Так ось, в.о. головного лікаря Степан Скірин знайшов на своїй території 117 квадратних метрів, без яких можна було б обійтися заради нової апаратури. Міська рада виставила їх на право оренди. Оголошення було, конкурс відбувся і, як ви правильно розумієте, з одним учасником – фірмою, яка буде встановлювати томограф. Депутати міськради погодилися з результатом конкурсу, а на сесію прибув підприємець, фірма якого встановлюватиме апаратуру і лікуватиме наших людей. Киянин Сергій Ковальчук розповів про те, що може найбільше цікавити. Але спочатку віддав належне Самбору, який потребує такого обладнання, бо тут трапляється немало неординарних ситуацій, в якій медикам потрібен томограф. Аварії, наприклад. Сказав, що обслідування голови обійдеться пацієнтові у трохи більше, ніж 600 гривень, хоча у сусідньому Дрогобичі, де фірма пана Ковальчука уже працює, платять 800. Повірте, то не є такі великі гроші у такій ситуації. Проте, гість додав, що стабільної ціни може не бути. Бо ж мова йде про сучасну японську техніку, яка потребуватиме догляду, а запчастини чи щось інше підв’язані до долара, який має властивість зростати. Ну, нам до цього не звикати – нехай би тільки томограф був. Апарат потребуватиме двох лікарів, які мають пройти відповідний вишкіл. До слова, аби фахівця на томографі назвати добрим, йому треба відпрацювати 3-5 років. Договір оренди з київською фірмою укладуть майже на три роки, але є надія, що продовжать… Як патріоти Самбора депутати запитали у столичного гінця, чи буде він свою фірму перереєстровувати у наше місто. А той взяв і відрізав: не гнівайтеся, але не будемо. Фірма має столичну прописку, всі адреси партнерів підв’язані, а партнерів є багато, бо то не так просто провадити томографію – треба купу документів, дозволів. Депутати на відвертість не образилися. Але хтось з них спитав, чи матимуть пільги певні категорії? Гість не вселив оптимізму, мабуть, розуміючи, що у нас пільговиків знайшлося б більше, ніж, перепрошую, здорових. Але сказав інше: у Дрогобичі міська рада має свою квоту – 5 пацієнтів у рік приймають безкоштовно. Кого саме – вирішуватиме влада.

І нарешті запитання, на яке ми хотіли почути відповідь: коли це відбудеться? Сергій Ковальчук зазначив, що якщо не станеться чогось надзвичайного, то влітку справлять новосілля.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар