Самбір – не Ізмаїл, але ситуація паскудна…

SambirWZ
162

Самбір – не  Ізмаїл, але ситуація паскудна…

Про трагедію з отруєнням дітей на Одещині ви знаєте – більше трьох сотень людей, а найгірше багато дітей – опинилися на лікарняних ліжках з серйозними розладами. Тому цю статтю у спекотні дні літа треба прочитати всім. 

Літо, як відомо, не тільки відпочинок, вітамінне харчування, купання, але для нас, медичних працівників, пора тривожних сигналів. Бо загострюється епідемічна ситуація з інфекційними захворюваннями, зокрема, кишкової групи інфекцій. Статистика недуг цього року стала тривожною. Рівень захворюваності гастроентероколітами встановленої етіології по Самбору втричі перевищує середньо обласний показник і становить 185,9 при середньо обласному 52,08. Майже 80 відсотків тих, хто заслаб, діти. Захворюваність гастроентероколітами невстановленої етіології, тобто, коли збудник не підтвердився бактеріологічно, у Самборі вдвічі більший, ніж по області. Причини – продукти харчування як домашнього приготування, так і промислового виготовлення, зокрема: молочно-кисла продукція (молоко розливне, сметана, сир домашній), м’ясна кулінарія домашня (котлети, голубці), фрукти (полуниця, яблука, черешні), овочі (огірки, помідори, капуста), соки, кондитерські домашні кремові вироби та ін.

Щоб не мати біди, не витрачати великі суми грошей на лікування, не вживайте продукти і напої за найменшої підозри щодо їх недоброякісності та протерміновані. Не купуйте продукти на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Не готуйте страви на запас – приготовлену їжу бажано вживати відразу, зберігання без холоду не повинно перевищувати 2 години. Овочі, фрукти, ягоди необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – облити окропом. Не користуйтеся для пиття, приготування їжі та миття посуду водою з невідомих джерел з ріки, озера, підземних джерел, поверхневих вод. Дотримуйтеся правил гігієни. Купатися можна лише на офіційно дозволених водоймах.

Надія ШПАК. Завідувач Самбірського МРВ ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держ-санепідслужби України”.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар