Самбір пройшов Хресною Дорогою

SambirWZ
224

Самбір пройшов Хресною Дорогою

Якщо наша редакція підбиватиме підсумки нинішнього року, то, гадаємо собі, на номінацію «Релігійна подія року» претендуватиме день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, коли на території прокатедрального собору Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ урочисто освятили новозбудовану Хресну дорогу, якій за духовністю, архітектурним та мистецьким виконанням нема рівних. Принаймні, так кажуть і ми у це охоче віримо, бо насправді зреалізували дуже сміливу ідею і звели щось таке монументальне, чому радітимуть і тішитимуться наступні покоління.

ЧИН освячення з участю священиків Самбірського деканату провів Григорій Комар – єпископ-помічник єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.  Громада вкотре пройшла дорогою мук і страждань Сина Божого – мідні фігури тонко передавали почуття Христа та його карателів… Звертаючись до вірян, владика Григорій Комар сказав: «Нині ми є щасливими. Щасливими, бо нас Господь сподобив бути учасником освячення Хресної дороги при прокатедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці Самбора. Багато з вас, мабуть, в різних місцях бачили Хресні дороги – в Зарваниці, Страдчі, але ця особлива не лише з мистецького погляду, а насамперед як місце для Богопочитання, глибоких роздумів про земне життя, осмислення своїх почуттів. Скільки людської праці і пожертви вкладено… Якщо кошти можна виміряти шістьма нулями, то вартість праці важко оцінити. Роботи виконані з великою любов’ю і побожністю. Доброчинці, яких багато, вчинили це не заради власних інтересів, а щоб кожний, хто самостійно, з друзями чи сім’єю пройде Хресною дорогою, біля кожної стації молитвою зміг наблизитись до Всевишнього».

Адміністратор собору отець Володимир Коркуна нагадав, що у 2008 році сімейство Вориків запропонувало спорудити Хресну дорогу. Разом розбивали, планували  її на колись зарослій старими деревами, кущами території. Меценати виїхали в Америку, а їхню справу продовжив будівничий Михайло Дудяк. А ми собі думаємо, що такий витвір сакрального мистецтва не може не приваблювати туристів і маємо надію, що Хресна дорога буде внесена у путівники для подорожувальників, бо де ще таке диво побачиш…

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар