Самбір стане центром госпітальної округи, а Рудки збережуть

SambirWZ
229

Самбір стане центром госпітальної округи, а Рудки збережуть

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та голова Самбірської районної ради Віталій Кімак наприкінці минулого тижня були в Києві. Відрядження “спровоковане” тим, що слід було допомогти столичній владі визначитися з нарізкою майбутніх медичних округів. Адже днями в Києві занонсували, що до кінця травня такі округи в Україні будуть.

Аби столичні реформатори не наламали дров, наші гінці і дали відповідні консультації. Під час зустрічі з експертами у Мінрегіонбуді нашим повідомили про те, що на найближчому засіданні уряду планують прийняти постанову з методикою створення таких округів. Наші мали змогу ознайомитися з урядовим проектом і довести, що Самбір може стати центром медичного округу, об’єднавши довкола сусідні райони. Бо тільки Самбір має необхідну кількість населення. Такими містами будуть визначені ще й Дрогобич, Стрий, Броди, Червоноград та Львів. В Києві сподіваються, що створення госпітальних округів дасть можливість підвищити якість і своєчасність надання медичних послуг. В районах, ймовірно, буде зменшено кількість адмінперсоналів, а вивільнені кошти спрямують на лікування хворих. В окрузі має бути лікарня інтенсивного лікування – багатопрофільні відділи, які в принципі в Самборі уже є, перинатальний центр та дитяча клінічна лікарня. Такі шпиталі мають обслуговувати щонайменше 200 тисяч осіб. Часова доступність до такої лікарні не повинна перевищувати 2 годин їзди, а дороги мають бути з твердим покриттям. Крім того, в окрузі можуть бути й інші лікарні з меншою кількістю відділів…

За прогнозами, до самбірського госпітального округу можуть потрапити Турківський, Старосамбірський, Городоцький та Мостиський райони.

І ще кілька рядків з приводу медицини. Рудківська лікарня, розповів нам Віталій Кімак, за такою методикою, стане лікарнею інтенсивної терапії і матиме право на життя. Влада буде все робити, аби зберегти у цьому містечку лікувальний заклад.

 

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар