Самбірське інфекційне відділення до прийому коронавірусних хворих готове!

SambirWZ
229

Самбірське інфекційне відділення до прийому коронавірусних хворих готове!

Головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук з такої радісної нагоди запросив туди журналістів та священника

Статистику коронавірусу подаємо більше за традицією. Бо цифри майже нікого не лякають уже. Обиватель твердить, мовляв, то офіційно підтверджені випадки, а скільки тих, які лікуються самотужки чи з поміччю сімейних лікарів? Більше того, чуємо поміж людьми, що кожен мусить перехворіти – хтось раніше, хтось пізніше, але усі… Хтось помре, хтось виживе – фатум якийсь… Отож, за останній день минулого тижня Самбір мав 231 випадок і один додався протягом доби. На Самбірщині маємо 188 випадків і 3 нові, на Старосамбірщині – 90 і один свіжий.  

КОЛИ усе тільки розпочиналося, то Департамент охорони здоров’я визначав базовою для лікування Рудківську лікарню. І ми кілька разів висловлювали здивування, мовляв, маючи у Самборі своє інфекційне відділення, Львів нам пропонує Рудки… Це містечко, до речі, гідно виконало і виконує свою місію, там зуміли в короткі терміни зібрати купу грошей та провести ремонти і доставити необхідне обладнання. Важко було прогнозувати тоді, що дійде черга і до Самбора… Хвороба не відступає, а людям з коронавірусом для того, щоб потрапити на лікарняне ліжко, треба було шукати протекції, або бути на грані життя і смерті.

Минулої суботи відбулося щось на зразок відкриття оновленої лічниці – інфекційного відділення. Розпочинаючи нову для себе справу, медики навіть запросили отця Тараса Рисея. Без молитви ніяк – нехай Господь береже і пацієнтів, і лікарів! А перед тим головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук влаштував для журналістів таку собі екскурсію, щоправда, чомусь категорично просив не знимкувати лікарів, які дружно прийшли, а лише порожні палати, які того ж дня мали уже приймати хворих.

Екскурсія вражала. Треба сказати, я інколи бував у цій лічниці, але по поверхах та палатах, зважаючи на специфіку, кореспондента не водили. Враження гнітючі, особливо від третього поверху, який ще будуть доремонтовувати у процесі лікування хворих. Такою облупленою, як виглядає нині третій поверх, була уся лікарня, прокоментував Богдан Марчук. Зате другий поверх уже вилизаний, скрізь нові пластикові вікна, двері, постіль. Роботи виконали у короткі терміни і то своїми силами – будівельники лікарні дуже постаралися, тішився пан Марчук, а заразом згадав і Степана Мандюка, який керує в місті будівельною фірмою і який дав свою бригаду на поміч. Головний лікар вкотре згадав мецената Ярослава Кузьмяка, який спрезентував 70 тисяч гривень на нові вікна після того, як сам побачив, у якому жалюгідному стані інфекційне відділення. Але основна сума витрат – 400 тисяч гривень, пішла з міського бюджету. Може не зовсім в тему, але скажу: навесні усі сусідні бюджети перераховували гроші Рудкам на обладнання, бо там мали приймати коронавірусних хворих. Самбірська міська рада проголосувала за виділення певної суми, але не перерахувала. Міського голову Юрія Гамара за це критикували. Не беруся судити, чи правильно він вчинив, не віддавши міські гроші в район, але тепер вони самі нам знадобилися на ремонт та облаштування півсотні ліжок, кисневих точок, 40 миючих матраців, апаратів штучної вентиляції легенів, побудову будки для кисневих балонів, поміняли санвузли, придбали засоби дезінфекції… І ніякі сусідні бюджети Самбору не допомагали.

Не пасує так казати, але й не сказати не можна: не було щастя, але нещастя допомогло. Якби не стався коронавірус, то хто-зна, коли б дійшла черга до пуцування інфекційного відділення. Богдан Марчук особливо просив наголосити на тому, що будівельників тут не бачили три десятиліття.

Нехай цього нікому не треба буде, але на всяк випадок мусимо знати. Тим паче, наш екскурсовод провів нас тим шляхом, яким підуть хворі. Якщо людина відчула погані симптоми, має потурбувати сімейного лікаря, а той визначить напрям обстеження, лікування, а за потреби – госпіталізації. Хворого доставляють до санпропускника, а далі родичам вхід заборонений. Самбір прийматиме важких хворих, а ті, які матимуть середній чи легкий перебіг хвороби, будуть удома, але під спостереженням лікаря. На час біди у відділенні почергово працюватимуть 4 реаніматологи, 6 інфекціоністів, 2 пульмунологи. Деяких фахівців «позичили» з центральної лікарні. Богдан Марчук авторитетно запевнив, що медики матимуть надбавку у 300 відсотків, бо Національна служба охорони здоровя погодила такий пакет надання послуг населенню. Усі фахівці пройшли відповідний інструктаж і добре підготовлені. Бо, знаєте, одна справа для інфекціоністів лікувати, скажімо, діарею, а зовсім інша – коронавірус. Самбір прийматиме заслаблих і з Старосамбірського, Турківського та Мостиського районів.

І насамкінець: медики, будівельники упоралися зі своїм завданням, тепер головне, щоб там поменше було хворих, щоб вірус відступав і ніхто не помирав.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити