Самбірські ПТУшники долучилися до акцій протесту

SambirWZ
247

Самбірські ПТУшники долучилися до акцій протесту

Якщо уряд «не дотиснуть», то на місцях діти поділяться на «своїх» і «чужих»

Трохи сумної передісторії. Уряд Яценюка, аби зняти зі себе якомога більше проблем, ще й тему фінансування профтехосвіти скинув на місцеві бюджети. Ну, не може не знати чоловік, що на місцях з грішми страшна проблема і без фінансування ПТУ.

Професійнотехнічні заклади опиняться на межі закриття. І це ті навчальні осередки, які готують звичайних робітників, яких так не вистачає. У цьому місці пасувало б навести висловлювання одного з директорів підприємств Самбора, який зізнався, мовляв, юристи та економісти з прохідної не вилазятьна роботу просяться, а звичайного електрика на велику зарплату годі знайти

Доволі велику активність у відстоюванні власних інтересів проявляють працівники та вихованці Дрогобицьких ПТУ. Вони минулого тижня задекларували, що поїдуть до Києва сваритися з урядовцями і переконувати їх у тому, щоб не робили глупства. Нам стало відомо, що до дрогобицьких долучилися і стрийські та самбірські представники ПТУ. Тема фінансування ПТУ була актуальною і на сесії Самбірської міської радиЯкщо отак з різних боків будемотолочитиуряд, то може з того щось і вийде. Місцеві бюджети заклали кошти на ці освітні заклади на три місяці, але три місяці мають властивість дуже швидко минати. Проблему з фінансуванням має наразі тільки міський бюджет. Погірцівський заклад, який на території Самбірщини, опинився під опікою обласного бюджету і також лише на 3 місяці. Місцеві чиновники кажуть, що коли не зняти проблему найближчим часом, то колективи викладачів через погане фінансування можуть опинитися набіржі праці“, а вихованці (це, як правило, діти з незаможних родин) – на вулиці. Якщо протестувальникам не вдасться дотиснути уряд і повернути фінансування ПТУ на рівень держави, то на місцях розпочнутьсябюджетні війни“. Одразу постане питання: навіщо, наприклад, Самбору вчити дітей зі Старосамбірщини чи Самбірщини своїм коштом? Самбір, найочевидніше, домагатиметься відчужихоплати за науку їхніх дітей. За словами мера Самбора Юрія Гамара, утримання ПТУ обійдеться містові у майже 10 мільйонів гривень.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар