Самбірщина помолиться біля образу Матері Божої Неустанної Помочі

SambirWZ
249

Самбірщина помолиться біля образу Матері Божої Неустанної Помочі

У неділю під вечір в Рудки священики з сусіднього району передали образ Матері Божої Неустанної Помочі з Риму. Ікону привезли в Україну за сприяння народного депутата Ярослава Дубневича. І зараз її, наче святу реліквію, перевозять у міста та села нашої округи. Дійшла черга і до Самбірщини. Отож, рудківчани першими змогли помолитися біля святого образу. Разом з парафіянами радість розділили очільники району Олег Домчак, Віталій Кімак, мер Рудок Іван Лозинський. Це пишемо для того, щоб підкреслити значущість події, яка, на перший погляд, може видаватися не настільки значущою.

Віддавна у нашому народі особливою пошаною користується культ Пресвятої Богородиці. У часи Київської Русі наші князі та митрополити віддавали державу та її народ під покровительство Божої Матері. Хреститель України-Руси, великий князь Володимир Святославович віддав десяту частину своїх статків на спорудження і утримання головного храму своєї держави – т. зв. Десятинної Церкви, яка була присвячена Божій Матері. Споконвіків у нашому народі розвивався і чин почитання ікон, серед яких найбільшу частку складали ікони Пресвятої Богородиці. Однією з-поміж них є ікона Матері Божої Неустанної Помочі, яку вшановує вся повнота Христової Церкви. За переданням, автором цього чудотворного образу був св. євангелист і апостол Лука. Тривалий час ікона зберігалася у різних містах Візантійської імперії, в т.ч. у Константинополі. Після здобуття турками столиці Візантії (1453 р.) ікону перевезли на острів Кріт, а звідти один з купців перевіз її до Риму і розмістив у приватній каплиці. Явлення Богородиці, які декілька разів мала дружина купця, спонукали його віддати ікону для публічного почитання у храмі св. Матвія в Римі. Під час наполеонівських воєн цей храм був знищений, а ікона зникла. Після чудесного віднайдення ікони Святійший Отець папа Пій ІХ у 1866 р. передав її монахам-редемптористам з проханням проводити роботу, щоб ця ікона вшановувалася у всьому світі. Відтоді ікона Матері Божої Неустанної Помочі зберігається у храмі св. Альфонса, неподалік Ватикану… 27 червня 2015 р. розпочався рік всесвітнього почитання ікони, який завершиться 27 червня 2016 р. Ікона, яка є чудотворною і особливою пошановуваною в нашому народі, має певний символізм – її ще називають Страждаючою Богоматір’ю. Це пов’язано з тим, що на іконі вміщені символи мук і закінчення земного шляху Спасителя – хрест, спис, губка та ін. І цей символізм зараз особливо актуальний, адже Україна переходить через шлях великих випробувань – на сході нашої держави патріоти України проливають свою кров і гинуть в обороні Батьківщини. Через політичну нестабільність, економічні негаразди, кризу моралі та інші фактори наш народ потребує особливого покровительства Божої Матері, яка заносить молитви до престолу Всемогутнього Творця.

У зв’язку з цим виникла громадська ініціатива щодо виготовлення точного списку чудотворної ікони, щоб зробити її доступною для почитання якомога більшою кількістю вірних. Перш ніж приступити до виконання задуму, ми просили благословення всіх владик традиційних християнських церков нашого краю. Нам уділили благословення митрополит львівський архієпископ Ігор (Возьняк), єпископ-помічник Львівський Владика Венедикт; єпископ стрийський Владика Тарас, єпископ самбірсько-дрогобицький Владика Ярослав, єпископ Богдан Дзюрах (всі Українська Греко-Католицька Церква); архієпископ митрополит львівський Мечислав Мокшицький (Римо-Католицька церква); митрополит львівський і сокальський Димитрій (УПЦ КП), єпископ дрогобицький і самбірський Яків (УПЦ КП), єпископ львівський і галицький Філарет (УПЦ МП), блаженніший митрополит Макарій – предстоятель УАПЦ; керівництво Вірменської Апостольської Церкви в Україні. Всі матеріальні видатки, пов’язані з виготовленням ікони та її доставки в Україну, взяв на себе Доброчинний фонд братів Дубневичів.

Процес виготовлення списку ікони був дуже тривалим, адже іконописець дотримувався всіх вимог древнього іконописання. Ікону писав відомий митець-іконописець отць-студит Орест Козак у Греції та Італії. Двічі отці-редемптористи давали іконописцеві доступ до оригіналу ікони.

Посвята відбулася в Римі 22 червня 2015 р. У ній взяла участь велика делегація з України – представники багатьох церков, а також миряни, зокрема народні депутати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Ікона перебуватиме на Самбірщині приблизно до Різдва з тим, аби і наші краяни мали змогу попросити біля неї Материнського заступництва.

Володимир ЛЕЩИНСЬКИЙ.

 

Помічник-консультант народного депутата України Ярослава Дубневича.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар