Самбірщина «програла» Старосамбірщині один проект, але взяла більше перемог, ніж торік. А Самбір, хоч і пасе задніх, але поліпшив своє реноме

SambirWZ
170

Самбірщина «програла» Старосамбірщині один проект, але взяла більше перемог, ніж торік. А Самбір, хоч і пасе задніх, але поліпшив своє реноме

Ми не раз писали – аби людей привчити, що влада, коли і щось може робити, то допомагати громадам вигравати проекти і здобувати гроші з бюджетів на соціальні потреби. Минулого тижня із затамованим подихом чиновники очікували, що ж впаде кожному містові чи районові після поданих заявок. Говоримо про гроші з обласного бюджету.

ЯК РОЗПОВІВ «Високому Замку» голова бюджетної комісії обласної ради Олег Домчак, цьогоріч був великий інтерес до грошей обласної казни і громади Львівщини подали більше 2 тисяч заявок. За такої кількості охочих шанси здобути перемогу були не надто високі, проте, кожен другий проект увінчався успіхом.

Самбірський район здобув 57 перемог. Це більше, ніж минулого року, але на одну перемогу менше, ніж сусіди зі Старосамбірщини. В черговий раз, каже пан Домчак, переконуюся у тому, що коли на місцях є активні люди і грамотні керівники, то уміють і написати проект, і виграти, і втілити. Судіть самі. Рудківська об’єднана громада подала 13 заявок і всі стали переможцями. Вільшаницька – 4 проекти і стільки ж перемог. Бісковицька – 8 проектів і лише одна поразка. Луківська – 5 проектів, 4 перемоги. Чукв’янська об’єднана громада написала 3 проекти, а виграла лише 1, Волебаранецька з 4 має одну перемогу. Такий же результат у Дублянців. Бабинська ОТГ запропонувала 6 проектів, виграла 1, Воютицька – виграла один з восьми. Оскільки тема проектів є важливою, то ми пильнуватимемо її і надалі, бо одна справа – здобути перемогу, а інша – релізувати задумане. Наразі перерахуємо, що і де планують робити. У царині освіти проекти будуть втілювати у закладах Михайлевич, Городища, Вощанців, Кульчиць, Рудок, Хлопчиць, Черхави, Дубрівки, Сусолова, Конюшок-Королівських, Ралівки, Нагірного, Викіт, Никлович, Місткович, Біскович, Ланович, Орхович, Долобова, Погірців. У закладах охорони здоров’я лад наводитимуть у Ралівці, Рудках. Освітленням вулиць займатимуться у П’яновичах, Рудках, Вістовичах, Долобові, Вільшанику, Городищі, Викотах,  Чайковичах, Хлопчицях, Колбаєвичах. У проекти увійшли заклади дошкільної освіти Вільшаника, Рудок, Хлопчиць, Біскович. Установи культури: Вощанці, Сприня, Погірці, Рудки, Воля Баранецька, Чуква. Інші проекти задіють у Дублянах, Ваньковичах, Нагірному, Ралівці. Бісковичах, Луках, Загір’ї, Рудках.

Коментуючи перемоги, голова Самбірської районної ради Віталій Кімакрозповів про таке. У січні, коли розпочиналася робота над проектами обласної ради, колективи райради та адміністрації активно допомагали учасникам перегонів. Влада сприяла усім, у тому числі і об’єднаним громадам, виправленням помилок, консультаціями. Раді, що села, які скористалися нашими послугами, стали переможцями. Поруч з тим, пан Кімак прокоментував і кількість виграшних проектів. Кількість влаштовує, позаяк ці проекти передбачають співфінансування з районного бюджету та бюджетів ОТГ. Районна казна на співфінасування заклала 900 тисяч гривень і цієї суми має вистачити. Якщо б кількість проектів була більшою, то і грошей у бюджетах забракло б. Як підсумок, на Самбірщині реалізують ідей на суму більше 13 мільйонів гривень.

Тепер про Самбір. Попередніх років нинішньої каденції активність містян не була високою. Цьогоріч маємо трохи перемог, хоча треба сказати, що серед міст обласного значення за відсотком від поданих проектів до виграшних Самбір на останньому місці. Ми б не назвали це критикою, а успіхом, бо хоч щось… Отож, місто подало 27 ідей, а перемогло у восьми. Мова йде про капітальний ремонт внутрішніх приміщень в школі-ліцеї імені Андрія Струся, придбання комп’ютерного обладнання для СШ№4, капітальний ремонт приміщень Територіального сервісного центру (МРЕВ), реконструкцію вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій на вул.Фабричній. капітальний ремонт садочка №13 (заміна вікон та дверей) на вул. Стебельського, 28, закупівлю меблів та спортивно-ігрового обладнання для садочка №15 на вул. Спадистій, придбання обладнання для гінекологічного відділення КЗ Самбірська центральна районна лікарня, реконструкцію даху 24-ох квартирного будинку на вул. Богуна, 23.

У міській раді коментують подію так: за умовами відбору потрібно було гарантувати внесок міської ради, тож сесія проголосувала за суми, які покривали б усі 27 проектів. Зважаючи на те, що частина з них не потрапила у переможці, ці гроші перерозподілять на інші важливі для міста потреби. Зокрема, в планах – придбання устаткування в ЦНАП для виготовлення пластикових ID-паспортів. І це серед першочергових потреб.      

Про виграшні проекти Старосамбірщини розповімо наступного разу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар