Самбір і Старий Самбір не поїхали у Львів підписувати сміттєвий меморандум,

SambirWZ
166

Самбір і Старий Самбір не поїхали у Львів підписувати сміттєвий меморандум,

але це не значить, що у нас не буде тамтешнього непотребу

У Львові наприкінці тижня, ймовірно, торжествували, бо мери міст області під пильним оком поважних очільників і під патронатом київських властей мали підписати меморандум про вивезення сміття з обласного центру на терени  області, де є полігони.

Згідно із меморандумом, 19 полігонів до кінця 2018 року будуть приймати сміття зі Львова. Натомість міська рада Львова виділятиме містам області субвенції. За словами мера Львова Андрія Садового, перший транш субвенцій становитиме 70 мільйонів гривень.

До списку потрапили полігони міст Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Стрий, Старий Самбір, Червоноград.

У п’ятницю ми телефонували першій заступниці міського голови Самбора Ірині Курлятович, чи вона, бува, не поїхала до Львова підписувати поважний документ (міський голова Юрій Гамар у відпустці). Пані Ірина чомусь не відповіла, але службовці ратуші зазначили, що ніхто із заступників не поїхав, більше того, з чим їхати, коли міський голова не залишив печатки. Оскільки у переліку міст, які мають брати львівський непотреб, значився і Старий Самбір, потурбували тамтешнього мера Ігоря Трухима. Ігор Станіславович не поїхав не тому, що у відпустці, а тому що про подію йому дали знати ввечері перед тим, але у мера на цю історичну для львів’ян п’ятницю були свої види і справи. В Інтернеті з’явився проект меморандуму. Напроти кожного міста – якась цифра. “Самбір – 70”, “Старий Самбір – 10”. Ми собі подумали, що то кількість тонн, які треба прийняти в принципі, або, наприклад, протягом місяця. Однак, Ігор Трухим попросив уважніше вчитатися у таблицю: таку кількість тонн треба приймати щодня. Більше від Самбора – хіба Новояворівськ з кількістю у 80 тонн. Чому так несправедливо поставилися до Самбора і хто малював саме таку цифру, з ким погоджував, поняття не маємо. Адже Самбір за добу “виробляє” до 10 тонн… За львівських умов місцевий полігон може хутко вирости до рівня кількаповерхового будинку. Раніше Юрій Гамар заявляв, що без відома громади і депутатів приймати фури зі сміттям не буде. Заявляв резонно, однак не знати, як буде зараз, коли меморандум більше нагадує безапеляційний документ. Ще парадоксальніша ситуація виникає у Старому Самборі. За словами голови громади Ігоря Трухима, на його території полігона для сміття взагалі нема, мешканці райцентру орендують його у сусідній сільраді, отож, “сміттєвий припис” з області для містян нічого не вартує. Ігор Станіславович резонно каже, що йому, аби взяти на себе 10 тонн львівського сміття, треба просити сусідів-селян…

Один з депутатів-бізнесменів підрахував: якщо станеться так, як задумали у Львові, то в день (за умови 500 гривень за тонну, хоча про суми не пишуть) Самбір отримає 35 тисяч. У місяць – у межах мільйона гривень. Сума начебто кругленька, однак невідомо, скільки треба буде грошей на рекультивацію, сортування – воно у нас ручне з допомогою аматорів…

І ще з власних міркувань: з часу грибовицької трагедії минає майже рік, а Львів зі своїм Садовим маленько що зробив, аби звести свій полігон, переробний завод чи сортувальну лінію… Згідно з документом, возитимуть на районні полігони сміття протягом двох років.

Цікаво, що буде, якщо, наприклад, Самбір відмовиться від львівського сміття? З цього приводу у меморандумі сказано: “У разі наявності рішення відповідної місцевої ради про заборону прийому твердих побутових відходів зі Львова, винести на розгляд сесії питання щодо надання дозволу на захоронення ТПВ, які утворюються у м. Львові”… Незрозуміло: рішення місцевої ради про заборону… винести на розгляд сесії щодо надання дозволу. Місцева рада і сесія хіба не одне і те ж?

Автівки зі сміттям їздили по всій Україні і крадькома сипали на обочини доріг. І нас ця доля не минула. Перед Великодньою П’ятницею фури ввалилися на наші землі і нахабно засмітили Ваньовичі, Морозовичі та територію поблизу Торчиновицького кар’єру. Сміття з Ваньович, за словами голови РДА Миколи Фрея, станом на кінець минулого тижня вивезли. Територія Старосамбірщини ще залишалася захаращеною.

А тим часом, депутат Самбірської міської ради Руслан Гнатик повідомив редакції, що мешканці вулиці Клинівка звернулися до нього зі своєю бідою: якщо сміттєві контейнери розвантажують постійно, то довкола – гармидер. А одного разу люди упіймали автівку, яка нахабно висипала сміття поруч з контейнером. Замельдували номер машини. Таку ж заяву скерували і в поліцію. І на місці, де висипали біля Ваньович львівський непотреб, працювали поліцейські, але чи відкрили кримінал, невідомо.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар