СБУ «сіла» на старосамбірські мільйонні тартаки

SambirWZ
211

СБУ «сіла» на старосамбірські мільйонні тартаки

Справа наших лісів уже дійшла до СБУ  і, судячи з усього, відомство має робити якісь висновки. У всякому випадку, якщо ми правильно збагнули, правоохоронці ударили у саме серце лісозаготівельної структури – у пилорами. Голова Громадської ради при управлінні Служби Безпеки України у Львівській області Галина Янко розповіла про серйозні зловживання у роботі лісозаготівельних підприємств на Старосамбірщині, і не десь у кулуарах, а у владних святая святих – під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації.

ЇЇ ПРИКРО вразив той факт, що у одному із кримінальних проваджень, яке відкрили за фактом імовірних зловживань на лісозаготівельному підприємстві, протягом півроку слідчий не провів жодної процесуальної дії. Ми розуміємо, що таких проваджень може бути багато, а слідчих настільки мало, що не встигають, але щоб крока не ступити – не поважати підозрюваних, бо вони ж хвилюються, що з ними буде після відкриття провадження.

Галина Янкозазначила, що разом із колегами робила зведені дані упродовж двох тижнів про рух незаконно вирізаної  деревини в Старосамбірському районі. Ось її міркування з цього приводу: «На території є 132 суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються лісопереробною діяльністю. Із них документи на легалізацію діяльності мають лише 10 підприємств. До бюджетів всіх рівнів податки та збори заплатило лише 91 підприємство. Що робить решта? У «Галсільлісу» та державного підприємства офіційно закупили деревини лише 18 тисяч кубів. Коли ми проаналізували роботу 24 найактивніших підприємств, то з’ясували, що вони виробили 50 тисяч кубічних метрів деревини. Звідки вони її взяли? Де беруть деревину 132 підприємства у районі, частина із яких не платить податки?» Признатися, тут і дивуватися нічого, бо деревина береться з лісу… Проте, у словах пані Янко насторожує прикра статистика. Кількість тартаків відома віддавна і цифра не дуже коливається, але у районі є усі контролюючі служби і чому лише 10 підприємств працює легально? З другого боку, якщо така кількість пилорам існує, значить у збиток вони не працюють, бо у збиток  не працює ніхто. Мова йде про пряму наживу ділків. І це також факт, який відомий віддавна…

Представниця СБУ додала, що вдалося зафіксувати величезні збитки, які отримує держава від роботи лісозаготівельних підприємств у Старосамбірському районі. Ось її слова: «Остання цифра, яка є виведена,  різниця між придбаною лісопродукцією 92 підприємств, які сплатили податки та збори, та 24, які найактивніші. Вона становить 32 тисячі кубометрів деревини. Приблизна вартість одного кубометра – 1 тисяча гривень. Суми за 2018 рік на території району, які вкрадені у «Галсільлісу» та державного підприємства, – 32 млн. грн. Мало того, що незаконна вирубка, незаконно працюють, то ще й крадуть. 32 млн. грн. – це суха цифра, а насправді збитків є приблизно на 50 млн. грн. І така ситуація по усіх районах, де працюють лісопильні суб’єкти, які реалізовують незаконно зрізану деревину», – пояснила Галина Янко. І після цих цифр вір, що бойки бідно живуть…

Доповідачка закликала голову Львівської ОДА Олега Синютку створити у кожному районі комісії, до яких увійдуть правоохоронні органи, представники екологічних установ, управління Держпраці. Очільник області, своєю чергою, розпорядився заслухати це питання на апаратній нараді наступного тижня і попросив керівника управління Нацполіції у Львівській області Валерія Середу активніше розслідувати ці факти.

Старосамбірські активісти, які боряться за збереження лісів, написали грізні листи очільникам області. Їхня реакція – у наступному спецвипуску.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар