Світлана Дутко наважилася сказати в сесійній залі те, про що мовчать мужні чоловіки

SambirWZ
209

Світлана Дутко наважилася сказати в сесійній залі те, про що мовчать мужні чоловіки

Сесійна епопея в Самборі з порядком денним у майже 70 питань двічі не могла розпочатися через відсутність кворуму. Втретє з запізненням на годину таки стартувала, але сили вистачило лише на працю до обіду. Як тільки обранці пішли перекусити, а потім повернулися, то з’ясувалося, що рідкі ряди ще більше поріділи. Ми той день в сесійній залі закінчили тим, що виступив воїн АТО Богдан Опришко і присоромив тих обранців, які не прийшли, вичитавши мораль тим, які чемно сиділи і слухали.

Хоча після обіду було кілька знакових моментів, про які розповідаємо вам з оповідок депутатів. Влада погодилася на те, щоб розірвати угоду з підприємцем, який на площі Ринок катав діточок на маленьких машинах. Минулого разу ми повідали вам про те, що мер Юрій Гамар дуже розлютився, бо просив бізнесмена забрати машинки на День міста з центрального майдану, а той не захотів. Стався інцидент з поломаною машинкою, поліцією на очах у міжнародних делегацій – соромно, мовляв… Це питання розглядали як нагальне і підприємець залишився без права на площу Ринок. Хоча може бавити дітей у будь-якому іншому місці Самбора. І взагалі, додали обранці, нікому з бізнесменів територію довкола ратуші не будуть віддавати під бізнес.

А ще виділили якісь кімнати у приміщенні колишнього суду для воїнів АТО, які найбільше потребують квадратних метрів житла. Здається, є місце для двох таких родин, але кому перепаде – невідомо. Нагадаємо, там отримали метри деякі родини загиблих на війні. На тему воїнів АТО наприкінці сесії стався прецедент. Прийшли представники громадськості, яких Юрій Гамар поважає і завжди надає їм слово. Не виключено, це воїни АТО, але потім сталося те, чого ніхто не міг очікувати – почали розбиратися, хто більш значущим був на війні. Кажуть, ледь до бійки не дійшло. Активісти звинувачували окремих депутатів у тому, що вони начебто щось уже вкрали.

Те, що депутати не ходять на сесії, бойкотуючи їх з різних причин, це факт. Але, з нашої точки зору, не ходити – це найпростіше, що можна придумати. «Прогульники» у кулуарах та сесійній залі усе голосніше почали говорити про те, що місто потрапило у стан летаргічного сну і треба усім гуртом – мерові та депутатам, оголошувати перевибори. Але якими б не були причини бойкоту, а на сесії все одного треба приходити бодай би для того, аби говорити про проблеми людей і вирішувати їх. Ну, можна ще ховатися певний час, але ж так чи інакше, треба сходитися. Якщо вже так доля розпорядилася, що звела усіх під одним склепінням, то або допрацьовуйте гуртом, або розбігайтеся. Бо неявка депутатів на сесії усе частіше переконує людей у тому, що «доброму меру» не дають працювати «погані депутати». У політичних закутках говорять про те, що не ходять в ратушу, бо таким чином хочуть висловити протест проти того, що екс-секретар Юрій Дмитришин рішенням суду поновлений на посаді. Тут взагалі парадоксальна ситуація: депутати його звільнили, потім подолали мерське вето, потім суд поновив Юрія Любомировича, а міський бюджет видав йому більше 66 тисяч гривень. Але пан Дмитришин на роботі не поновився. Не знаю, чи то на підставі рішення Феміди мер має видати розпорядження про поновлення, чи то пан Дмитришин має написати заяву, що хоче знову в ратушу… Віримо, що екс-секретар робить все згідно з законодавством, бо кому, як не йому, кандидату юридичних наук, знатися на законах, але коли ми про це написали у газеті, то люди проходу не давали: як таке може бути? Питали, що думають депутати? Депутати в кулуарах думають одне, а на сесії – напрочуд мирні. Навіть того дня, коли Юрій Любомирович після деякої перерви знову з’явився на депутатській лавці, то тільки одна депутатка і працівниця ратуші Світлана Дутко набралася мужності сказати те, про що мужні чоловіки під склепінням ратуші мовчать: уголос і в очі натякнула, мовляв, чи не соромно пану Дмитришину взяти стільки грошей платників податків і не вийти на роботу. Депутати-чоловіки тему не розвинули.

Містом покотилися чутки про те, що певна група осіб, здається, навіть не самбірських, «грузить» окремих депутатів, щоб ті позбувалися мандатів. Причому, кажуть, чинять це у доволі грубій формі. Хто цю акцію замовив? Навіть якщо хтось з обранців покинув ту чи іншу фракцію, але залишається депутатом, то вирішувати проблему треба не «наїздами», а законними політичними методами.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар