Секретарем Самбірської міськради обрали Юрія Дмитришина, а опозиціонери здійняли ґвалт: «Слуги» з’єдналися з «Солідарністю»!

SambirWZ
439

Секретарем Самбірської міськради обрали Юрія Дмитришина, а опозиціонери здійняли ґвалт: «Слуги» з’єдналися з «Солідарністю»!

З усіх ОТГ, які з’явилися на карті нашого краю, першою провела сесію Самбірська громада. Воно і зрозуміло: особливих потрясінь там не сталося. Мера обрали того ж, який був. Та й депутати, з якими Юрій Гамар ділитиме владу, не конче з новими обличчями.

ДЛЯ початку усі зібралися в сесійній залі, щоб вислухати доповідь територіальної виборчої комісії. Тут теж нічого нового: голова комісії Любов Вихальська-Чайківська зачитала остаточний протокол волевиявлення народу, а відтак усі дружно вийшли на площу Ринок. Там владоможці традиційно склали клятву. Глядачів, незважаючи на анонс, не прийшло багато. І теж не дивно: влада плавно перейшла у нову каденцію. Була спільна молитва та благословення священників. Приємно вразив той факт, що на інавгурацію прибув народний депутат України Андрій Лопушанський, який привітав громаду з обранням нової влади, та заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, який чомусь не виступав, але ці дві особи, якщо ми правильно розуміємося в політиці, власною присутністю задекларували тісну співпрацю з місцевими обранцями. Ну, й добре, бо без своїх людей в області та в Києві вирішувати нині багато проблем не просто.

Потім запропонували обранцям та святим отцям колективне фото і, як тільки усі вишикувалися біля підніжжя владного дому, місцеві фотомитці помітили, що до знимки прийшли не всі депутати. Здається, таким чином демонстрували власну опозиційність, яка, зрештою, проявилася у сесійній залі…

Без зайвих емоцій владний люд перейшов до порядку денного, затвердивши регламент, створивши депутатські комісії та обравши голів тих комісій. Основна інтрига була у тому, що голова міста мав запропонувати депутатам обрати секретаря ради. І запропонував попереднього секретаря Юрія Дмитришина, у чому ніхто й не сумнівався, бо разом долали передвиборчі перегони. Той дуже коротко розповів про себе все те, що ми уже давно знаємо, а потім попросив питати у нього все, чого депутати ще не знають. Ніхто не зголосився і усі дружно перейшли до таємного голосування. Все сталося так, як ми і прогнозували: в результаті виборів 25 жовтня Юрій Гамар здобув більшість, яка й довірила Юрію Дмитришину знову бути ратушним посадовцем. Відмовилися отримати бюлетень свободівці Юрій Лешкович, Володимир Ковалів, Оксана Проскурняк, рухівці Зіновій Рівняк та Степан Пельчар, хоча їхній однодумець Василь Головчак голосувати пішов. І повним складом не голосувала фракція «Голосу» – Олег Оніщук, Андрій Бубнюк, Надія Шпак, Наталія Юзвяк. Чому не пішла «Свобода», наразі пояснити не можемо. Бо націоналісти? Хоча цей «стан душі» і відмова голосувати не зашкодили окремим свободівцям прийти потім на легкий фуршет з нагоди першого знайомства та обрання Юрія Дмитришина секретарем. Рух, як ми і прогнозували, буде в опозиції, бо один з лідерів Зіновій Рівняк ще до виборів відзначався, як би це ліпше сказати, опозиційністю до Юрія Гамара, а от Василь Головчак – це окрема тема. Річ у тому, що напередодні сесії ми написали, що Рух, найімовірніше, буде проти Юрія Петровича, але Василь Степанович, зателефонувавши до редакції, твердив, що його партія на місцевому рівні таких рішень не приймала… І нарешті, «Голос» – нічого дивного в його опозиційності не бачимо, бо на політичних пагорбах знають, хто до кого прихильний, хто в якому середовищі формувався. І хутчіш за все, «Голос» буде у всьому слухати своїх патронів і діятиме за принципом: Гамар завжди буде винен у всьому тільки тому, що він Гамар, а не, скажімо, Копиляк. Незважаючи на протестні настрої першого сесійного дня, Юрій Дмитришин набрав необхідних для повернення на посаду 18 голосів. Ми прогнозували опозиційність до нової влади фракції «Сила і Честь», зважаючи на те, що її патрон Ярослав Кузьмяк йшов у мери і взяв лиш третє місце, хоча з великим відривом від лідерів, але, видно, перед першою сесією домовилися товаришувати…

Ми, як правило, не дискутуємо з іншими виданнями, але дуже зацікавив допис з приводу першої сесії: ой, Боже-Боже, що твориться у Самборі – «Слуги народу» о’бєдналися з «Європейською Солідарністю»! Мова про те, що «ЄС» проголосував за представника партії Зеленського Юрія Дмитришина… Об’єдналися – факт. І не секрет, що у нас специфічне ставлення до намісників Президента, але ця партія бере в міському «парламенті» три місця – так само, як і всі інші (крім «Голосу» – там чотири). Але здивувало те, що автори того ж видання ще не так давно були щиро прихильні до «Слуг народу» – один за Володимира Зеленського навіть трішки покерував Самбірщиною, другий теж хотів покерувати, але  на Старосамбірщині. І нічого страшного, і Зе-партія їм ніяк не «смерділа», а тепер «смердить».

Хотілося б на початку каденції поділитися власними міркуваннями з приводу того, що «фракція не голосує». Якщо таке буде, то для нас, журналістів, та й інших, мабуть, цікаво знати, чому? «Не голосую, бо не голосую» – це не аргумент, це радше переляк. У всякому випадку, люди мусять знати, чому, а неголосувальники мусять навчитися казати свою правду.

Того ж дня депутати поділилися на комісії. Комісія з питань депутатської діяльності, етики, законності, регламенту, інвестицій, фінансів та планування бюджету – Василь Бондарець (голова), Іван Денькович, Володимир Мурайко, Василь Головчак. З питань економіки, комунального майна та власності – Олег Полюга (голова), Надія Черевична, Олег Онищук, Степан Пельчар, Ірина Гайдучок, Оксана Проскурняк. З питань землекористування, будівництва, архітектури, охорони довкілля та благоустрою – Ярослав Стародуб (голова), Іван Романяк, Олег Гентош, Юрій Лешкович, Святослав Ухач. З питань житлово-комунального господарства – Микола Лозинський (голова), Володимир Ковалів, Зіновій Рівняк, Андрій Бубнюк. З питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молоді та спорту – Роман Павлішак (голова), Надія Шпак, Наталія Юзвяк, Світлана Якубовська. Найбільший конкурс був у бюджетну комісію. Може для контролю за грошовими потоками, може для того, щоб на свій округ щось притягнути – час покаже…

Наступне сесійне засідання обіцяє бути цікавішим – депутати, не виключено, підбиратимуть заступників Юрію Гамару. Політичні кулуари посади заступників прогнозують Миколі Фрею, Святославу Ухачу, Євгену Квасу, Ігорю Войтку. Ми будемо свідками того, що відбувається, а тому залишайтеся з «Високим Замком».

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити