Села з темряви виринають

SambirWZ
221

Села з темряви виринають

За словами голови Самбірської районної ради Віталія Кімака, вуличне освітлення на Самбірщині залишається одним з пріоритетів розвитку інфраструктури та безпеки громад. За результатами громадського опитування, яке проводила райрада у 2014 році, освітлення вулиць та площ у сільській місцевості стало одним з головних завдань для створення системи безпеки.

ПЕРШИЙ і важливий досвід у реалізації проєкту вуличного освітлення на Самбірщині був здобутий під час співпраці Самбірської районної ради за участі у Програмі Розвитку ООН у 2013 році. Тоді перший кілометр освітлення у районі реалізували у Корналовичах у партнерстві з громадою та співфінансування від міжнародної технічної допомоги. В подальшому таку ініціативу та дорожню карту проектування і виготовлення усіх дозвільних документів перебрали активні та ініціативні обранці місцевого самоврядування у інших громадах району. При цьому кожну таку ініціативу підтримували коштами районного та обласного бюджетів, а згодом і бюджетами ОТГ.

За період з 2016 по 2019 рік у громадах району збудували 176,5 кілометрів вуличного освітлення, яке нараховує 2658 енергоощадних світильників у 34 населених пунктах. Більшість проєктів були реалізовані завдяки переможним заявкам на конкурсі Програми місцевих ініціатив (мікропроектів) Львівської обласної ради. 8 проєктів вдалося реалізувати за підтримки обласної Програми вуличного освітлення. Ще десяток проєктів реалізували завдяки субвенції з державного бюджету на підтримку інфраструктури ОТГ. Переважна кількість ідей вуличного освітлення були реалізована завдяки співфінансуванню районної програми, місцевих бюджетів та внесків громад в межах 5-10 відсотків. Зокрема, від благодійної організації «Фонд братів Дубневичів», спонсорської допомоги агрофірм та місцевих підприємців.

За кошти Програми безпеки Львівщини встановлено освітлення пішохідних переходів на автошляху Львів – Самбір. До кінця цього року на Самбірщині буде реалізовано ще 20 проєктів вуличного освітлення у 25 населених пунктах.

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити