Села-пасинки?

SambirWZ
224

Села-пасинки?

Кобло трішки ревнує Страшевичі? або Як не згинути малим громадам після децентралізації

Одного разу мешканці Кобла розповіли нам, що почуваються обділеними увагою перед центральною садибою – Страшевичами, бо коли щось добре і робиться, то там. А в Коблі такі ж люди і теж хочуть розвитку. Розуміють, що завжди в домі найкращою є найбільша світлиця, де гостей приймають, але і в інших «кімнатах» хтось живе… Ми обіцяли за нагоди поцікавитися, чому є такі села-пасинки і геть не сподівалися, що той час настане ще швидше, ніж собі думали. Річ у тому, що на сайті Старосамбірської районної ради з’явилися за короткий проміжок часу аж дві новини зі Страшевич…  

ПРОЦИТУЄМО їх: «В Страшевичах розпочалися роботи із будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям в рамках обласної програми «Спортивний майданчик» на умовах співфінансування 50 на 50, де 700 тис. грн. – кошти обласного бюджету, а решта – з місцевого. А ще для змістовного різнопланового дозвілля поруч із цією спортивною спорудою планують встановити вуличний тренажерний майданчик. Цю ініціативу Страшевицької сільської ради підтримав обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у 2020 році. Загальна вартість проєкту складає 210 тис. грн., з яких 105 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 54 тис. грн. – з місцевого. 30 тис. грн. – спонсорські кошти, 21 тис. грн. – нефінансовий внесок громади (роботи). Отож, спостерігатимемо разом, як невдовзі на Старосамбіршині з’явиться ще одна сучасна спортивна локація для активного відпочинку, зміцнення здоров‘я та фізичного розвитку». Дуже добре, що влада демонструє свою відкритість і розповідає, що і за що будує. А вже людям оцінювати старання. чи, як у нас часто буває, обхаювати…

І буквально перед тим ще одна новина зі Страшевич: «Уже 5 рік постіль Страшевицька сільська рада втілює свої ідеї в реальність завдяки участі в конкурсі проєктів місцевих ініціатив, що проводить Львівська обласна рада.

Страшевицька громада має вже чималий успішний досвід реалізації проєктів, коли спільними зусиллями місцевої влади, жителів та спонсорів за підтримки з обласного й районного бюджетів вирішуються найбільш важливі та актуальні для населених пунктів питання. Вже завершені роботи із встановлення тротуарів в рамках реалізації проєкту «Капітальний ремонт покриття тротуару по вул. Центральна в с. Страшевичі». Загальна вартість проєкту – 299,978 тис. грн. Проєкт спрямований на покращення інфраструктури, благоустрою, рівня безпеки та якості життя громадян. Сподіваємось, що зроблений вже цього року місцевою громадою крок із покращення благоустрою центральної частини села стане черговим поштовхом для подальшого розвитку цієї території».

Дуже раді за страшевицьких газдів, але визнали і рацію коблянам, а тому попросили голову районної ради Тетяну Терлецьку, якщо вже звітує про Страшевичі, то нехай скаже щось про Кобло. І сказала: там йде ремонт Народного дому. Раніше провели вуличне освітлення та підвели газ. Чи достатньо цього для Кобла, чесне слово, не знаємо, то нехай вже люди самі судять. Одначе, тенденція «прикрашати» центральні, вважайте, більш перспективні села, у нас дуже давня, ще з часів колгоспів і центральних садиб. А знаєте, ця замітка не про те, чи ревнують кобляни страшевицьких, тут смисл глибший. Ми поринули у створення об’єднаних територіальних громад і, радше всього, таких ревнощів з часом з’явиться ще більше і у інших місцях. Не виключено, малі села, які «прилипнуть» до іменитих чи «названих», будуть почувати себе пасинками, обділеними увагою, а центрові почуватимуться ліпше. Жителі малих сіл, коли будете обирати великих голів, то питайте у них «під розписку», чим і як будуть допомагати? Це щоб не забули потім… З другого боку, і громади «сіл, які примикають», не мають права сидіти склавши руки. Треба висувати свої ініціативи, треба писати і вигравати ті ж проєкти-мікропроєкти, бути готовими працювати самим і вкладати як співфінансування власний кошт, шукати спонсорську поміч. Одне слово, рятуватися…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити