Села району захистять від Дністрових паводків,

SambirWZ
160

Села району захистять від Дністрових паводків,

а хто захистить узбережжя Самбора?

Постійна комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради за дорученням голови облради Олександра Ганущина  розглянула звернення голови Самбірської райради Віталія Кімака та депутатів щодо виділення коштів на завершення будівництва водозахисних дамб в селах Задністря, Ралівка та  Кружики на річці Дністер.

Ініціатива вирішення цієї давньої проблеми за кошти обласного бюджету належить депутату облради Олегу Домчаку. За його словами, для будівництва дамб необхідні великі суми грошей, але все ж, треба розпочинати, бо інакше взагалі тема не зрушиться з мертвої точки.

Найбільше ця біда проявила себе під час паводку 2008 року. Села поплили, а влада взялася за дамби, розпочавши їх спорудження. Щось трохи зробили, але, як це часто буває, не докінчили. Протягом 2010-2016 років кошти на будівництво дамб не виділяли і, відповідно, роботи не проводили. Те, що звели раніше, почало руйнуватися…

Тому Самбірська районна рада і звернулась із проханням  розглянути та вирішити у нинішньому році питання виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на будівництво об’єктів “Захист сіл Ралівка, Задністря від підтоплення паводковими водами Дністра” та “Захист сіл Калинів, Кружики від затоплення водами…”

Те, про що ми вище сказали, – перемога району. Але є у Самборі така ж проблема, зокрема у мікрорайоні “під липками”. Протягом останніх років мешканці тамтешнього закутка б’ють на сполох: Дністер необачно міняє русло і щоразу ближче підбирається до будівель, уже точить людські городи. Наша газета, перейнявшись проблемою, била на сполох, але тільки те і робила, що била, бо жодних порухів влади не відчувалося. Ралівка зі свого боку дамбу хоч якусь має, а тому некерована річка взялася “точити” Самбір. Коли ми були на річці на Йордан, то звернули увагу на те, що урочище “під липками” скоро змінить назву, бо “липок” не буде. Навесні ситуація стала ще більш загрозливою… Дивно: чому районна влада може і вміє стукати у обласні кабінети чиновників та чогось домагатися, а в Самборі біди не бачать…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар