Селяни не хочуть, щоб їх примусово до когось приєднували
Чаплівська сільрада може спричинитися до того, що Старосамбірщина знову перекрає свою карту.
Тема імовірного об’єднання Чаплівської сільської ради зі Стрілковицькою ледь не стала каменем спотикання на сесії районної ради. Мирон Пацай попросив внести у порядок денний питання про неприпустимість силового приєднання сільради… Тобто, об’єднання має базуватися на добровільності, твердить він, додаючи, що Чаплям радять Хирів, а вони не хочуть.
Але уже на старті сесії сталося те, чого ніхто не чекав. Двічі ставили цю тему на голосування у порядок денний, але не назбирували потрібної кількості голосів. Тоді Мирон Дмитрович разом з двома десятками мешканців цих сіл заблокував трибуну. Голова ради Тетяна Терлецька помітно рознервувалася і оголосила перерву на невизначений термін, але, подискутувавши, таки повернулися до проблеми, її внесли у порядок денний, а потім обговорили.
Отож, як розповів пан Пацай, Чаплівська сільрада прийняла рішення про початок процедури обговорення, з ким єднатися. У Гуманці та Райновій пройшли громадські слухання і люди вирішили брататися зі Стрілковицькою сільрадою. А от у самих Чаплях таких слухань на той час ще не було. Прихильники об’єднання зі Стрілковичами твердять, що якщо є рішення сесії сільради, то це уже документ, яким не мають права нехтувати у районі. Районні чиновники кажуть, що без думки Чапель не можна вирішувати долі об’єднання. Бо завтра так само прийде група людей, які хочуть до Хирова, і теж заблокують найвищу на Старосамбірщині трибуну. Товариство Мирона Пацая просило депутатів призупинити дію перспективного плану, згідно з яким Чаплі мають бути в обіймах Хирова. Тетяна Терлецька відповіла, що це не у їхній компетенції. За перспективний план голосувала обласна рада, а тому Чаплі можуть звернутися до обласних обранців. Є цікава деталь: коли на місцях говорили про перспективний план, то, мабуть, пропускали повз вуха, не знаючи, чим це закінчиться. У нас, знаєте, за багато літ виробилася апатія до слів «перспектива» чи «план»…
Сільського голови Арсенія Томи на час палких обговорень у залі не було, хоча мав би бути як владний авторитет з цих теренів і як чоловік, який найліпше орієнтується у настроях людей. Зрештою, зійшлися на думці, що Чаплі мають не поспішати, а уважно дослухатися до усіх пропозицій, які можуть надійти зі Стрілкович, Скелівки, Хирова… Як нам видається, прагнення Чаплів долучитися до Самбірщини оправдане тим, що цей закуток Старосамбірщини так географічно розміщений, що до Самбора їм ближче – тут робота, наука, магазини, ліпше транспортне сполучення. З другого боку, з розумінням ставлюся і до думок районних чиновників, бо від них втікають цілі сільради, а то є те, що б’є по ґонорах. З іншого боку, ми б не радили чи чиновникам, чи депутатам пхатися у процеси об’єднання громад, вони мають розповісти про «плюси» та «мінуси» гуртування з тими чи іншими, а люди самі нехай вирішують. Бо це не просто рішення, це історичне рішення, а тому помилки бути не повинно. За помилки доведеться комусь відповідати.
Роман ІВАНЧУК.