Сесія райради не погодилася, щоб «Галсільлісом» керував Дмитро Єдинак. А далі що?

SambirWZ
173

Сесія райради не погодилася, щоб «Галсільлісом» керував Дмитро Єдинак. А далі що?

Тема Старосамбірського «Галсільлісу» надто дратівлива. І як би не хотілося поставити у ній крапку, ніяк не виходить… Щось зажевріло після того, як нарешті оголосили конкурс на вакантну посаду директора, бо Дмитро Єдинак – майже 4 роки лише виконувач обов’язки, так би мовити, ні то директор, ні то ні… А повноправний наводив би лад.

КОНКУРС був гласним і будь-хто, хто розуміється на лісовому господарстві, міг взяти участь. Ми нагадували про це землякам, більше того, радили шукати поміж собою патріота, який не дасть бездумно деревину тнути. Але на «бігову доріжку» вийшло двоє – Олег Мазурик з Борислава та Дмитро Єдинак. Переміг Дмитро Ярославович. Як резонно пояснив на сесії райради депутат Віктор Гейник, який був членом комісії з відбору начальника, у пана Дмитра була чітка програма виходу з кризи, чого певна річ, у бориславця, як «чужоземного», бути не могло.  Зрештою, нема чого дивуватися вибору Єдинака, оскільки своя сорочка, яка, може й не дуже добра, але своя. Дмитро Єдинак – свій і нема на те спасу…

Власне сесія райради мала минулого тижня погодитися з таким вибором, але не погодилася. Навіть голова райради Тетяна Терлецька не підкорилася підсумкам конкурсної комісії, здається, тому, що у запропонованому обласним «Галсільлісом» контракті мало було районної ради, а чи взагалі не було. За логікою статуту, вона просто мала підписатися під угодою про призначення пана Єдинака, але, схоже, хотіла підкріпити свій автограф позицією депутатів…

Риторика еліти району була незмінною. Зрештою, як і багато років поспіль. Мирон Пацайвів до того, що «Галсільліс» взагалі треба розформувати, а ліси передати держлісгоспу. Хоча райрада, не маючи контрольного пакету впливу, може лиш вийти зі співзасновників і тоді, радше всього, господарем залишиться обласна рада, а нам – тріски від лісу… Пан Пацай поїхав на гриби у гірську зону і жахнувся – дерев мало… Мав пропозицію оголосити новий конкурс на цю посаду. Але що воно дасть? Знову з тими ж кандидатурами? І на якій підставі відміняти результати законного конкурсу? І чи піде на такий “вибрик” старосамбірян обласна рада?

Захисник лісів Василь Курійговорив про занедбану господарку, злочинні схеми, борги і таке інше… Зрештою, у залі з’явилися генеральний директор «Галсільлісу» Володимир Мельникта його намісник Дмитро Єдинак, яких відразу попросили до слова. Хоча і так можна було збагнути: що б не говорили, питання все одно не пройде – атмосфера сесійної зали була невблаганною… Тим не менше, львівський гість офіційно оголосив підсумки конкурсу і запропонував депутатам проголосувати за пана Дмитра. Хоча сам він під час конкурсного відбору утримався від голосовування, але у Старий Самбір приїхав відстоювати результати відбору. Похвалив свого підлеглого, який виводить підприємство з кризи, згадав, що є непогана зарплата у колективі, що відбулися певні зрушення… Нагадав, що у районі є півтори сотні пилорам, які крадуть ліс, і так далі. Натомість сам Дмитро Єдинак був небагатослівним і попросив трохи часу на посаді директора, аби остаточно довести усім, що колектив життєздатний. Результати депутатського голосування вам уже відомі. Але у нас виникло питання: а далі що? Дмитро Єдинак залишається виконувачем обов’язки… Ми б ще раз та на хлопський розум сказали: не хочете Єдинака, знайдіть іншого. Але не шукати і не хотіти – не можна… .І що, будемо далі розповідати одне одному про рідкі ліси, крадіжки, борги – і на тому творити собі піар?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар