Слабенькі ми…

SambirWZ
210

Слабенькі ми…

За підсумками січня-вересня, експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International проаналізували окремі фінансові показники 806 ОТГ за чотирма показниками, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад. За результатами аналізу був сформований рейтинг об’єднаних громад у розрізі 5 груп за критерієм чисельності населення.

Радник з місцевих фінансів Львівського ЦРМС прокоментував результати аналізу громад Львівщини. Ми беремо до уваги лише ОТГ з наших територій.

Одинадцять громад з Львівщини з чисельністю населення до 5 тисяч осіб віднесені до четвертої групи. Серед 292 громад цієї групи в останній двадцятці з найменшими показниками є 5 ОТГ Львівщини – Нижанковицька, Чукв’янська, Вільшаницька, Луківська та Міженецька. Оце якраз і образливо, бо пасемо задніх. Показник питомої ваги видатків на утримання апарату управління у доходах загального фонду без трансфертів у цих громадах коливається від 80 до 92 відсотків, а рівень дотаційності бюджетів – більше 30 відсотків, крім Нижанковицької, і сягає навіть 53 відсотки, тобто половини бюджету громади становлять дотації з державного бюджету.

Ми розуміємо, що в самих ОТГ можуть бути інші погляди на ці ситуації, чи навіть оправдання, але не ми цифри придумали. Хоча вони є цікавими в іншому аспекті. Дискусії про те, якими мають бути майбутні об’єднані громади, не вщухають. Але крім містечкових амбіцій, ще мають бути і реальні розрахунки життєдіяльності ОТГ.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити