Смішний одяг?

SambirWZ
115

Смішний одяг?

Як медики виїжджають на обстеження підозр коронавірусу

Влада створила мобільні групи медиків, які їздять по територіях і бадають на предмет коронавірусу підозрілих людей. Найбільша увага тим, хто повернувся з-за кордону. Нам важко твердити, чи це справді серйозний запобіжний захід, чи то просто безглуздя, продиктоване часом. 

ЯКЩО людина повернулася з-за кордону, то найперше сама повинна заточити себе у чотирьох стінах щонайменше на два тижні. Це за умови, коли поганих симптомів нема. Якщо той, хто сидів в Україні, а почувається зле, то уже сам знає, що робити: викликати сімейного лікаря найперше, а вже тоді діяти за обставинами. Інакше, робота мобільних груп – це радше видимість роботи. Медиків, які їдуть по селах, треба нарядити у відповідну одіж, заправити автівку… Зрештою, обидві влади – як Самбірська, так і Старосамбірська запевнили громади, що коронавірусних не знайшли. Віримо, що це так, але дорогі та дефіцитні тести відправили в історію. Чи не ліпше було використовувати їх до тих, хто заявив про симптоми, а не просто приїхав із заробітків.

До речі, нас дуже прикро вразив один момент. Керівник Самбірської міської медичної первинки Олександр Сілецький організував мобільну групу, яка мала виїхати до підозрюваного на короновірус. А перед поїздкою біля самої поліклініки відчайдушні медики сфоткалися у спеціальних обладунках. Радше для історії, бо у нас такого ще не було і хто-зна, коли ще буде. Читали б ви у соціальних мережах, як деякі люди взяли на кпини ці фото, мовляв, не такі костюми, не так одягнені – хі-хі… А інших нема! Добре, що ці люди взагалі погодитися і те вдягнути. Давайте будемо хіхікати там, де треба, а не там, де варто плакати.

До шановних інтриганів і невігласів звернувся сам Олександр Сілецький. Ми, каже, та сотні закладів України закупили костюми, які можуть використовуватися у вогнищі біологічної небезпеки. Складаються вони з халата, шапочки, респіратора, чотирьохслойної маски із захисним щитком для очей, нарукавників, бахіл-підколінників, фартуха. Комплект одноразовий. Після використання ми його утилізовуємо… Прозвітувала про роботу мобільних бригад і Львівська ОДА. За увесь час карантину перевірку пройшло, станом на понеділок, 1472 людини. Лише упродовж одного дня – 3 квітня, бригади у складі сімейного лікаря та медичної сестри перевірили 362 особи. Богу дякувати, здорові усі. Жоден не відмовився від тестування.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити