Соціальний статус та рівень освіти не дозволили Піхоцькому «начистити» «ліцо» шанувальнику російської музики

SambirWZ
149

Соціальний статус та рівень освіти не дозволили Піхоцькому «начистити» «ліцо» шанувальнику російської музики

Старосамбірщина оголосила бойкот російській попсі у питейних закладах, у громадському транспорті, на сільських дискотеках. Такою була воля депутатів районної ради. Рішення, звичайно, правильне, воно і політичне, і моральне. Бо коли на сході України від рук російських окупантів гинуть наші хлопці, а ми тут, у Бойківському краю, тішимося піснями убивць, то, вірте, якось дико.

Хто і як буде контролювати виконання цього рішення, ми ще не знаємо, але депутат Ігор Піхоцький попросив журналіста «ВЗ», щоб це рішення пропіарити так, аби й усі сільради прийняли такий документ. Більше того, штрафували, наприклад, власників забігайлівок, які хочуть тішити відвідувачів російською культурою. Покара у 700 гривень додавала б хазяям патріотизму та розуму. Особливо Ігор Михайлович просив навести лад на дискотеках у Народних домах – державних установах, які… «співають» російською. Пан Піхоцький пригадав випадок, коли він зробив зауваження власникові кафе, мовляв, увімкніть українську пісню замість московської. А відповідь почув: збудуй собі кафе і крути, що заманеться. Ось такі ми українці. Пан депутат зізнався, що у таких випадках він мав би врізати у «ліцо» господареві, але соціальний статус та рівень освіти йому цього не дозволили… Нам пригадалася ситуація, коли після трагічної смерті українського композитора Ігоря Білозора уже провадили українізацію. Активісти навіть приходили у бари і міняли диски з російськими піснями на українські. Але ефекту було небагато – мушу визнати. А в одному кафе сиділи разом з активістом Ярославом Федірком, а барменша у майже порожній залі крутила нам російську попсу. Ну, це треба знати Славка, щоб зрозуміти: такого не потерпить. Після його увічливого зауваження молода панночка п’ять разів поспіль крутила нам «Яворину» – посвяту Назарію Яремчуку… Грубо кажучи, знущалася і над нами, і над українською ідеєю.

Чим закінчиться ініціатива старосамбірських обранців, розповімо потім, коли будуть наслідки боротьби з російською попсою.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар