Спортивний майданчик у Самборі буде, але на території педколеджу

SambirWZ
158

Спортивний майданчик у Самборі буде, але на території педколеджу

Давно наша редакція не спілкувалася з головою бюджетної комісії Львівської облради, нашим земляком Олегом Домчаком. Не секрет, що то є той чоловік в обласних владних коридорах, який, здається, львівським так і не став… І найбільше вболіває за рідну Самбірщину. Не сприймайте це за містечкове лобіювання – хто ж нас має захищати після стількох років, коли Самбірщина була на задвірках уваги обласних чиновників.

За останній тиждень Олег Іванович у вихідні провів кілька зустрічей у громадах району. Найбільше людей дратують містечкові проблеми, які мають вирішувати сільські ради, а не обласні депутати. Хоча були і великі проблеми, наприклад, недобудована дамба в Ралівці, руслорегулюючі роботи на річці Дністер у бік Кружик… Обласний бюджет, до слова, заклав на це майже 5 мільйонів гривень. Хоча пан Домчак твердить, що з кожним роком усе важче лобіювати інтереси Самбірщини, бо і в інших районах області – десятки складних проблем і треба рівномірно розподіляти кошти обласного “гаманця”.

Олег Іванович задоволений тим, що нарешті вдалося зрушити з мертвої точки питання закупівліШколяриківдля району. Зумів переконати обласних чиновників, щоб кошти на машини для школярів йшли на місця, а вже там сільські ради та обєднані громади хутчіш дадуть собі раду з тендерами та придбанням автобусів. Самбірщина отримала гроші на девять машин, зокрема, уже є у Новому Калинові, Вільшанику, Дублянах. Закінчують тендери на Воютичі та Никловичі. Таким чином зніметься проблема доставки дітей у школи, а відповідно, наповнимо опорні школи, які мають кращі умови для науки. Є хіба проблема доїзду дітей з Долобова, але є й надія, що цьогорічна фінансова програма і її здолає.

Пан Домчак як давній спортовець втішений тим, що йому вдалося переконати керівну верхівку області у тому, що треба вкладати кошти у спорт. Якщо два роки тому на програму вділяли крихтидо мільйона гривень, то заразбільше двадцяти. Проте, ми не могли не перепитати у нашого гостя про те, що Самбір, а Олег Іванович тут живе, втратив нагоду постелити штучний килим на майданчику на вулиці Шухевича. Не секрет, що у деяких політичних колах його звинувачують у непатріотизмі. Все дуже просто, відповів на наше гостре питання Олег Іванович: є одні правила гри для усіхСамбір невчасно, згідно з умовами реалізації програми, зробив основу під майданчик. Хоча інші території області, і це підтвердив обїзд, з цим успішно і вчасно впоралися. Цього року у звязку з тим, що міста обласного значення мають ліпші фінансові можливості, ніж звичайні райцентри, в програмі чітко прописали, що такі міста як Самбір самі повинні купувати штучні настили своїм коштом. Хоча, продовжив пан Домчак, недавно був у Самбірському педагогічному коледжі і разом з директором Володимиром Вантухом вивчали можливість встановлення на території коледжу сучасного універсального спортивного майданчика з наливним покриття. Цей заклад повністю на утриманні області і, якщо не вдалося звести майданчик на Шухевича, то мій патріотизм, каже Олег Іванович, бодай у тому, щоб спортивні споруди були у майбутніх педагогів.

Не менше, ніж спорт та інші проблеми, пана Домчака переймають дороги. Особливу увагу зараз сконцентрували на трасі ЛьвівСамбір. Активно розпочали роботи з боку обласного центру. Новенька траса до Самбора коштуватиме купу мільйонів. Наразі грошей вистачає на половину дороги, але, згідно з попередніми домовленостями, роботи зупиняти не будуть, будуть шукати кошти. І тут мають надію на депутата парламенту Ярослава Дубневича. Є сподівання, що до кінця року дорога буде такою ж гладенькою, як зі Самбора у бік Турки. В області Олег Домчак не дає права забути дорожнім чиновникам і про менш стратегічні шляхи, наприклад, НикловичіЗадністряни, КружикиНагірне, НагірнеЗвір, БабиноРогізне, КалинівДубляниВолоща, які є у планах ремонтів на нинішній рік.

У неділю в Домчакових Дублянах відкрили майданчик зі штучним покриттям. Про цю подію – наступного разу.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар