Спостереження з висоти пандемії: місто без села нічого не варте

SambirWZ
212

Спостереження з висоти пандемії: місто без села нічого не варте

У Самборі пішло на полегшення – минулого тижня зібралася відповідна комісія в ратуші і послабила норми карантину. Хоча, треба визнати, норми люди уже й самі себе послабили. Життя ставало сутужнішим, перші переляки минули і стало більше народу на вулицях, підприємці під виглядом провітрити промисловий товар відкривали крамнички. Перукарні стригли тихцем давніх клієнтів, заклади харчування виносили їжу на замовлення. Зрештою, і на вулицях людей в масках поменшало, і уже ті, що в масках, викликали здивування у немаскованих.

БІЛЬШЕ «для годиться» і для історії друкуємо рішення поважної комісії, яка дозволила «відновити на території міста роботу непродовольчих ринків за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів, до 22 травня відтерміновано проведення планової госпіталізації в КНП СМР та СРР «Самбірська центральна районна лікарня». Дозволили проведення заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, індивідуальних тренувальних занять, навчально-тренувальних зборів спортсменів, роботу закладів торговельного і побутового обслуговування, провадження діяльності з надання фінансових послуг, медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльність АЗС, техобслуговування, ремонт техніки, хімчистку, поштову та кур’єрську діяльність, будівельні роботи, діяльність відкритих (літніх) майданчиків просто неба, доставку продуктів харчування, агропродовольчі ринки, діяльність музеїв, безпосередній прийом відвідувачів в органах управління, роботу підприємств у галузі ЗМІ (преси, друкарень, редакцій), журналістську діяльність, здійснення кіно- та відеозйомки (кількість – не більше 50 осіб), діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів.

Ще наразі заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, відвідування закладів освіти її здобувачами, проведення всіх масових заходів, заборонена робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе), робота закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення, заборонено здійснювати відключення електроенергії, припиняти постачання природного газу, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу.

Це було офіційне повідомлення ратуші станом на 15 травня. Ситуація може змінюватися. З усього цього казенного писання особливо хотілося б звернути увагу на промисловий ринок, який у нас у такому цікавому вигляді, що навести там санітарний лад доволі непросто. На продуктовому легше дотримуватися санітарних норм, простіше прибирати, ніж на промисловому, тому дуже просили б бути уважними та обережними. Хоча з перших днів роботи цієї торговиці велелюддя не помітили. Це зрозуміло, доки не запрацює транспорт і не поїдуть селяни, місто відчуватиме брак торгівлі. І задумайтеся тепер: що ми в гоноровому Самборі вартуємо без селян?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити