СПРАВА БОНКА

SambirWZ
188

СПРАВА БОНКА

Голові Старосамбірської РДА не змогли вручити підозру в отриманні хабара і визначити запобіжний захід.  Це через хворобу, чи брак доказів?

Позаминулого понеділка на Старосамбірщині сталася надзвичайна ситуація – правоохоронці затримали з підозрою в отриманні хабара голову РДА Ореста Бонка. Як ми повідомили минулого разу, точки зору з цього приводу розділилися. Одні були переконані, що невинного чоловіка підставили, інші категоричні – хабарник має понести справедливе покарання.

СОЦІАЛЬНІ мережі, станом на позаминулу середу, скликали небайдужих прийти до «білого дому», щоб висловити підтримку Оресту Едуардовичу, який на той час був у реанімації у стабільно важкому стані. Наші люди при старосамбірській владі сказали, що на визначену годину ніхто не зібрався, хоча активісти переконували, начебто до владного дому приходили поважні люди – чи то навмисне, чи у своїх справах, і підписувалися у підтримку голови РДА… Потім надійшла до нас звістка, що того ж дня хочуть зустрітися сільські голови, аби висловити своє негативне ставлення до затримання пана Бонка і заявити про його підтримку. Наші репортери готові були прибути на таку подію, щоб почути голос тих, які найближче до народу. Але ініціатори як затіяли цю справу, так через годину її і відмінили. З’ясувалося, війти зайняті, а ті дві-три особи, які зголосилися, погоди не зроблять, радше навпаки… Не знати, чи їхня позиція вплинула б на правоохоронців, але це був би вияв небайдужості. Зрештою, хтозна, що і кого чекає завтра…

Але ініціативу підхопили депутати районної ради. З виконавчого апарату нам повідомили, що обранці підготували лист, у якому розповідають про те, який хороший пан Бонк і як багато зробив для району, та просять суд не обирати для нього міру запобіжного заходу – тримання під вартою. Багато підписів не було, але свої автографи під зверненням поставили метри місцевого самоврядування, яких вдалося терміново скликати. Того ж дня у район приїхав народний депутат України Андрій Лопушанський – віддаємо йому належне, бо своїх не кидає. Нам повідомили, що був в адміністрації та, ймовірно, провідав у лікарні Ореста Едуардовича, бо його бачили наші люди біля лічниці. Активісти неподалік лікарні на тротуарі розклали шини, встановили прапор і, судячи з усього, були готові у будь-яку хвилю підпалити… Треба визнати, це мужньо…

Увесь той час, відколи все сталося, ми хотіли навести довідки про людину, у якої пан Бонк начебто вимагав гроші. Але Старий Самбір, який знає про своїх абсолютно усе, на це запитання настирливо мовчав… Дивно, чому приховував прізвище… Але відповідь дала цікава публікація, яка почасти доповнює те, про що ми писали вище. Опублікував її сайт Леополіс. Журналіст Андрій Болкун підійшов власне з того боку, у якому райцентр шукав прізвище. Факт дачі хабара у 1500 доларів США за якусь другорядну посаду викликав здивування. Нині у Львівській ОДА та РДА є сотні вакансій. Охочих присвятити себе державній службі не надто багато. Лише за кілька місяців цього року в тій же Старосамбірській РДА 5 разів оголошували конкурси на різні посади… 18 травня Старосамбірська РДА оголосила конкурс на зайняття вакантної посади провідного спеціаліста юридичного відділу апарату райдержадміністрації. Переміг у ньому Цімарно Андрій Ярославович, про що 15.06.2018 р. офіційним листом було  поінформовано Національне агентство з питань державної служби.

Відповідно до чинного законодавства, голова РДА зобов’язаний видати розпорядження про прийом на роботу людини, яка перемогла у відкритому конкурсі. Не зробити цього він не може. Цікаво, що, як видно з декларації, оприлюдненій на сайті НАЗК, пан Цімарно живе у Львові. Працюючи в Регіональній газовій компанії, він за 2017 рік задекларував 80 120 гривень заробітної платні. Натомість, відповідно до Постанови КМУ №15 від 18.01.2017 року «Питання оплати праці працівників державних органів», посадовий оклад провідного спеціаліста райдержадміністрації становить 3500 грн. плюс 300 грн. за ранг. Тобто, річна зарплата – 45,6 тисячі гривень. Навіть якби платили 50 відсотків надбавки (що малоймовірно відразу після прийняття на роботу) за інтенсивність та 20 відсотків так званих «гірських», то Андрій Цімарно у Старосамбірській РДА заробив би 78,72 тис. грн., що все одно менше, ніж мав у Львові. Додайте і витрати на далеку дорогу чи винаймання квартири у гірському райцентрі.

Тут постає логічне запитання про мотивацію: навіщо людині зі Львова йти на роботу в Старий Самбір на посаду з меншою зарплатою?! Звичайно, право кожного – обирати місце праці. Але все ж таки здоровий глузд повинен бути.

Для повного розуміння картини зазначимо, що Андрій Цімарно нещодавно закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ. І навчався він там у період, коли керівником цього ВНЗ був теперішній очільник поліції Валерій Середа. Звичайно, з хабарництвом можна боротися в різний спосіб, у тому числі і шляхом провокації. Але коли вся справа викликає більше запитань, ніж відповідей, то виникає підозра у сумнівності всієї цієї «спецоперації». Особливо на тлі не зовсім простих стосунків голови Старосамбірської РДА Ореста Бонка з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою. Поінформовані люди говорять, що в такий спосіб гірський округ «зачищають» від небажаних людей. Може, голову Старосамбірської РДА й не посадять, але меседж він отримав серйозний. Як і його колеги – міські голови Сколе та Старого Самбора, які свого часу також мали проблеми з  правоохоронними органами. А крім того, на Старосамбірщині є дуже багато цікавих об’єктів для «освоєння», тисячі гектарів вільної землі, в перспективі – будівництво прикордонного та митного переходу в Нижанковичах і чимало іншого, констатує Андрій Болкун.

А тепер дилема уже від нас: ну, не віриться, щоб Орест Бонк вимагав хабар у львів’янина, якого у принципі не знав…

Позаминулої середи у Львові мали обрати запобіжний захід для імовірного корупціонера, який лежить на реанімаційному ліжку. Проте, призначене на 16.00 судове засідання не відбулося, перенесли на ранок наступного дня. І от новина – у Галицькому районному суді Львова не обрали запобіжний захід голові РДА Оресту Бонку, якого затримали на хабарі. За даними Леополіса, прокурор просив визначити голові Оресту Бонку тримання під вартою упродовж 60 днів, однак відповідно до чинного законодавства, затриманий має особисто бути присутнім на засіданні суду під час обрання запобіжного заходу. Відповідно до довідки, наданої Старосамбірською ЦРЛ, пан Бонк перебуває на стаціонарному лікуванні (гіпертонічний криз) і не може бути транспортований до Львова.

Суд повинен обрати міру запобіжного заходу упродовж 72 годин з часу затримання. Зі слів слідчого, цей термін спливає у минулий четвер о 21:46. Оскільки підозрюваного О. Бонка не було на засіданні суду, військовий прокурор Остап Куманський визнав за недоцільне продовжувати розгляд справи. Суддя Галицького районного суду Зубачик ухвалила повернути клопотання військовій прокуратурі. Це означає, що правоохоронцям не вдалося обрати О. Бонку запобіжного заходу і минулого четверга мала бути знята охорона палати ЦРЛ, у якій перебував голова Старосамбірської РДА.

О 21:46 минулого четверга Орест Бонк позбувається статусу затриманого і може вільно пересуватися. Знавці законів, які коментували нам цю ситуацію, сказали, що слідство все одно триває і підозру йому можуть вручити у будь-який час. Ми ж зі своїм неюридичним розумом ще й таке думаємо: якщо причина у тому, що йому не вручили підозру, а потім і суд не обрав міру запобіжного заходу – чи то застава, чи поруки, чи СІЗО, з причин його хвороби – це одна справа. Якщо ж просто забракло доказів, то для силовиків – це потужний облом… Жителі бойківського краю, телефонуючи до редакції, вимагають об’єктивного, а не упередженого розслідування у правоохоронців, які живуть за гроші платників податків.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар