Старосамбірський суд не помітив, що Василь Курій ображає лісівників

SambirWZ
76

Старосамбірський суд не помітив, що Василь Курій ображає лісівників

Виникла ситуація, коли у «Галсільлісі» вирішили захищатися від активістів, які захищають ліс. Після чергових висловлювань пішла заява до суду про образу честі та гідності лісівників. Ми більш-менш орієнтуємося у лісових стосунках, а тому вважали, що не варто було керівникам лісгоспу судитися, бо недоліків там тьма, і не знати, яким буде рішення Феміди, однак активісти будь-яке рішення суду все одно повернуть на свою користь. Адже тема лісозбережень дуже актуальна, проблем там вистачає і так чи інакше, активісти візьмуть гору.

Ми навмисне так деталізуємо, бо все це ми сказали відразу працівникам Старосамбірського «Галсільлісу», а ті відповіли приблизно так: та ми б з Василем Курієм не судилися, але Львів у нас вимагає подати заяву до суду. Засідання тривало довго і ось нарешті минулого тижня суд у Старому Самборі виніс свій вердикт… Він відмовив у задоволенні позову комунального підприємства облради «Галсільліс» до громадського активіста, депутата Старосамбірської райради Василя Курія. Лісівники просили спростувати інформацію, яку пан Курій оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці.  Їх обурили такі висловлювання: «представники злочинно-терористичної організації щодо довкілля «Галсільліс», «перевертні у кабінетах», «осліплені наживою, чорні лісоруби». Лісники просили визнати ці тези такими, що принижують їхню честь, гідність та ділову репутацію.  А навздогін хотіли добитися відшкодування моральних збитків – 50 тис. грн.

Захисник Василя Курія Назар Попівняк з адвокатського об’єднання «Преюдиція» зазначав, що з ініціативи підзахисного зареєстровано десятки кримінальних проваджень стосовно діяльності «Галсільлісу», а тому, мовляв, мав право на такі висловлювання. Навіть якщо такі тези і є дещо різкими, вони стосуються виключно професійної діяльності представників «Галсільлісу».

Кримінальні справи, про які говорить адвокат, досі не закриті. Відповідно, невинуватість працівників «Галсільлісу», яких згадує у публікаціях пан Курій, не доказана. Тож нема підстав робити висновок, що він критикує їх несправедливо, вважає адвокат.

Львівська мануфактура новин, повідомляючи про цю новину, заявляє про те, що «Галсільліс» має право оскаржити рішення суду.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити