Старосамбірські війти зізналися, що в районі їх не чують

SambirWZ
166

Старосамбірські війти зізналися, що в районі їх не чують

Минулого тижня у Старосамбірському «білому домі» засідала колегія РДА з черговими проблемними питаннями. Можливо, і зосталася б новина десь у мовчазних владних протоколах, але сталося те, чого не об’їдеш? Сільські голови району, які дружно приїхали, вирішили сказати, що їх інколи треба слухати і чути.

Владні мужі мали вивчити стан виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району у 2017 році, але у розмаїття загалом привабливих цифр окремі війти додали “дьогтю”. Наприклад, сільські голови, переймаючись своїми людьми, ніяк не можуть добитися для дітей теплого харчування у школах. Відповідь, яку озвучив відділ освіти, їх не втішила, мовляв, ми, влада, оголосили тендер, але ніхто з підприємців не захотів взяти участь у торгах за право годувати дітей. Ну, певно, що самотужки ніякий підприємець не захоче дибати десь у Головецько, тому, оголошуючи тендери, треба владі так попрацювати з підприємцями, щоб вони захотіли стати господарями шкільних їдалень… У Страшевичах, наприклад, ніяк не можуть собі дати ради з тим, щоб автобус «Школярик» їхав на десять хвилин пізніше, бо хтось не встигає… Виявляється, це стає проблемою районного масштабу, хоча через ті десять хвилин кінця світу у Страшевичах точно не буде. Але навіть у такому дріб’язку районні чиновники не можуть зарадити. У селі Воля інша тема – відремонтували, у тому числі і за кошти людей, заклад культури, а одного разу – бац – і призначили керівника закладу без відома не те що людей, а й сільради… Можливо, з висоти владного бомонду Старосамбірщини це не надто щось значуще, але воно псує настрій… Не почувши відповідей на ті чи інші питання, сільські голови образилися і покинули залу, та потім повернулися, щоправда, голова РДА Орест Бонк уже пішов на зустріч з воїнами АТО. Михайло Катрич з Головецької округи висловив свої міркування і міркування ображених колег – їх не чують в районі, але запрошують на наради типу колегія РДА. Наостанок запевнив, що війтам не залишається нічого іншого, як дружно ігнорувати такі зустрічі, бо толку від них небагато.

Ми б не хотіли нічого поганого сказати, але такі міркування представників сільських громад можна трактувати як невдоволеність роботою виконавчої гілки влади. Зокрема, керівництва РДА в особі Ореста Бонка. Перед його публічним звітом у присутності губернатора Олега Синютки такий сигнал не конче добрий для Ореста Едуардовича… До речі, у соціальних мережах у групі «Старосамбірщина» ентузіасти затіяли опитування про ставлення до виконавчої гілки влади – воно трішки інакше звучить, але суть така. Отак, користувачі поставили чи не найбільше «одиничок» за п’ятибальною системою. Результат, певна річ, не варто брати за істину, але то є симптом, над яким Оресту Бонку треба задуматися…

Ще одна владна дійова особа Старосамбірщини Тетяна Терлецька зайняла вигідну нішу – вона з часів Володимира Горбового добре знається на написанні розмаїтих проектів, які дозволяють тягнути у район купу мільйонів, і активно цим займається, змушує працювати сільських голів. Нині Старосамбірщина у числі лідерів за кількістю виграних проектів… А от всю іншу рутинну роботу в районі як от дороги, школи, робота пошти, «Школярики» і таке інше, мають брати на себе представники команди Ореста Бонка.

Маєте питання до Миколи Фрея та Ореста Бонка?

Якщо так, то приходьте 1 березня о 17.00 в актову залу Самбірської районної ради. Голова РДА Микола Фрей публічно звітуватиме про роботу у 2017-му році та про життя у районі. Очікують на приїзд голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар