Старосамбірщина заборонила суцільну вирубку лісів – рішення історичне і правильне

SambirWZ
147

Старосамбірщина заборонила суцільну вирубку лісів – рішення історичне і правильне

Якщо на сесії Старосамбірської районної ради не говорять про ліс, то це не сесія районної ради. Але того разу обранці не просто поґнирали, а прийняли, як нам видається, історичне рішення. Щоправда, як його тільки не називали – і політичним, і далекоглядним, але від епітетів суть не зміниться. Услід за Золочівською районною радою Старосамбірська – прийняла рішення про заборону суцільних рубок лісів.

У різні часи наша газета по-різному ставилася до цієї проблеми. Інколи ми розуміли, що ліс сам росте без затрат людської праці, і це благо треба віддавати людям у вигляді деревини, яка в попиті. Але навіть ця формула  почала діставати, бо лісу стає щоразу менше. Масштаби вирубувань набувають загрозливого “статусу”. Заборонити суцільні рубки на рівні однієї окремо взятої ради – гадаю, справа нереальна. Але абсолютно переконаний, що коли і інші ради приймуть такі рішення, коли прийме обласна влада, а потім дійдемо до Верховної, то може і задумаються над проблемою не тільки місцеві мешканці, а й урядники. З Києва наших лісів не видно, а наші ліси уже стають схожі до лисини нашого кореспондента.

Обговорення пройшло, як кажуть, “в одну лузу”, хоча окремі доповідачі нагадували, що коли припиниться суцільна вирубка, то лісівники можуть втратити зарплати, а район – податки. Що думають з цього приводу обранці. Микола Кулик каже, що колись так само обережно приймали рішення про заборону вивозу кругляка за кордон. Здавалося, фантастика, але вона стала реальністю. Ігор Піхоцький повідомив, що в Європі заборонені суцільні вирубки. Там, коли ріжуть деревину, то з розумом. Порадив далеко не йти, а стати на кордоні з Польщею і подивитися в один і інший боки. В Польщі – ліси є, а в нас – лисина. На початку дев’яностих, за твердженням пана Ігоря, 27 відсотків території займали ліси, тепер – значно менше. Микола Мартич, заступник голови райради, який прийшов до влади з лісової галузі, ствердив, що коли ліс дозріває, наприклад, до вісімдесяти років, то його треба різати. Мирон Пацай так само просив розумно ставитися до проблеми, щоб не втратити більше, ніж здобути. Орест Бонк, голова РДА сказав, що 60 пилорам у районі неузаконені, а деякі взагалі не мають ніякої робочої сили… А ще депутатам нагадали про одну пікантність: колись лісом займалися лісівники, а тепер – підприємці, які купують лісорубні квитки і ріжуть все, незважаючи на наукові технології. У сусідній Польщі є надлишок лісу виключно тому, що там підходять до справи фахово.

Заборону суцільних рубок прийняли – спробуй не проголосуй за таке історичне рішення – горяни з’їдять. Гадаємо, ідею підхоплять інші регіони, але не можемо не віддати належне депутату Василю Курію, який як раніше, так і з початку депутатської каденції сумлінно “сидить” на темі збереження лісів. Віддаємо належне, бо у тому історичному рішенні є і його частка.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар