Старосамбірщина має найбільше в області пилорам,

SambirWZ
226

Старосамбірщина має найбільше в області пилорам,

а щоб захистити ліси, нардеп Андрій Лопушанський хоче «згуртувати» їх у природний заповідник

Команда народного депутата України вирішила звітувати перед виборцями, що ж робить їхній шеф задля нашого блага. До слова, і в редакцію не раз звертаються читачі, мовляв, хочемо знати все про діяльність обранця. Ну, на “все” ми не замахуємося, але речі, які мають бути цікавими усім нам, оприлюднимо.

Зокрема, Андрій Лопушанський звернувся з депутатським запитом до міністра інфраструктури України А.Пивоварського з приводу капітального ремонту траси від Львова у бік Турки. Це дуже перевантажений шлях, а оскільки він не у найкращому стані, то і нерви водіїв, і ресори автівок не витримують. І хоч про лагодження цієї дороги уже так багато говорять останніми місяцями, проте Андрій Ярославович ще раз попросив, аби були передбачені кошти на ці роботи. Щодо ремонту цієї дороги, а також у бік кордону – Нижанковичі, Смільниця, не раз звертали нам увагу не тільки місцеві мешканці, а й іноземні партнери з Польщі. Ми трохи опасаємося того, що коли шлях у бік Турки почнуть ремонтувати, то тих, кого треба буде хвалити за лобіювання, буде надто багато. Але для похвали не пошкодуємо газетної площі нікому – нехай тільки асфальт стелять…

Ще один запит Андрія Лопушанського стосується недофінансування ветеринарної галузі. Запит адресований Прем’єру Яценюку та міністру фінансів Яресько. У цьогорічному бюджеті багато кого обділили і під ножиці потрапили державні ветеринарні лікарні. Там через недофінансування доведеться галузі скорочуватися. Наші гірські райони, які спеціалізуються на тваринництві, бо що тут ще робити, опиняються під загрозою того, що ветеринарні лікарі не зможуть сповна надавати свої послуги. Та й добратися з одного села до іншого в горах – теж проблема. Як наслідок, можна прогнозувати хвороби та загибель свійських тварин – почасти чи не єдиних годувальників у забутих владою селах.

І нарешті питання, з яким звернувся наш нардеп до міністра екології О.Павленка. Під час зустрічей з виборцями Андрію Лопушанському розповідають люди про неконтрольовану вирубку лісів. І це не таке вже й безневинне заняття, бо через зрізані ліси маємо паводки, які, починаючи з 2008-го, повторюються  кожні два роки. Ліси, йдеться у запиті, у занедбаному стані, захаращені сміттям, ніхто не чистить їх від чагарників і лісоповалу, замість хворих дерев зрізають добрий ліс… Самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів приносить і значну шкоду економіці держави. За офіційними даними, у Львівській області функціонує 640 пилорам. Найбільша кількість у Старосамбірському районі – 172, Турківському – 81. Сколівському – 50. За неофіційними даними, твердить народний депутат, їх ще більше. Ці цифри, додамо від себе, нас роздратували. Чому саме Старосамбірщина така щедра на тартаки? Видно, тут сприятливий мікроклімат для тих, хто розвиває власну деревообробну галузь. І ще. Відповідно до підрахунків, які наводить народний депутат, лише за 8 місяців минулого року зафіксовано 3 мільйони 117 тисяч кубометрів самовільно зрубаної деревини, а держава здобула собі збитків на суму майже 12 мільйонів гривень. І це загалом на території області. Нам видається, що то катастрофа… Аби врятувати те, що залишилося, народний депутат просить міністра розробити заходи для створення у наших районах природного заповідника. Життя у природних заповідниках має свої правила і там вже з бензопилою не розгуляєшся – очевидно, так думає Андрій Лопушанський, який писав ці запити.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар