Старосамбірщина та довколишні райони пам’ятатимуть цьогорічний Спас як візит Блаженнішого Святослава Шевчука

SambirWZ
41

Старосамбірщина та довколишні райони пам’ятатимуть цьогорічний Спас як візит Блаженнішого Святослава Шевчука

Те, що відбулося у Старому Самборі у понеділок, парафіяни УГКЦ, без сумніву, впишуть у сучасну та минулу історію свого краю золотими літерами, бо приїзд глави Церкви – це щось незабутнє. 

ТА Й причина поважна – святкування 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля. Напередодні старосамбірський декан о.Михайло Николин презентував цю подію журналістам і, треба сказати, то була не пресконференція у класичному її вимірі, а своєрідна мандрівка у минуле, бо прийшли живі світки 30-річної історії.

Хоча перед тим нашому репортерові стало цікаво, як часто Глави Церков балували Старий Самбір своєю присутністю. Таку статистику ревно ведуть. 1912 року, виявляється, Митрополит Андрей Шептицькй був на похоронах місцевого пароха о.Данила Лепкого. Настоятель увійшов в історію тим, що 1905 року реконструював центральний храм у Старому Самборі, а 1910-го – добудував. Наступний візит митрополита Андрея був 1918 року – він освячував капличку Івана Хрестителя на Посаді. Згодом була дуже довга перерва і зрозуміло, з яких причин, і тільки 1992 року Старосамбірщину відвідав Мирослав Іван Любачівський, який щойно повернувся в Україну з Риму. Місцем молитви обрав парафії сіл Стара Сіль і Стара Ропа. Це не випадково, позаяк 5 травня 1989 року вперше у районі отець Михайло Нискогуз прологосив, що він разом з людьми переходить на греко-католицьку віру. Власне цю дату у району вважають днем виходу УГКЦ з підпілля. Варто сказати, що Самбір має таку ж дату, але вона звучить трішки пізнішим числом – 2 липня 1989 року. Саме того дня вірні Церкви вперше пішли у свій похід і встановили дерев’яний хрест у міському парку культури на місці, де нині величаво зводять Собор. Ще одна сторінка, вписана пам’ятними літерами в історію Старосамбірщини, – 2003 рік – приїзд Блаженнішого Любомира Гузара… І ось 19 серпня 2019 року – зустріч Блаженнішого Святослава Шевчука на Старосамбірщині…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити