Старосамбірщина хоче «відділитися»

SambirWZ
39

Старосамбірщина хоче «відділитися»

На Старосамбірщині вирішили не коритися майбутній територіальній реформі. Як ми писали не так давно в інтрев’ю з головою Самбірської районної ради Віталієм Кімаком, в області запланували 6 районів замість двадцяти. У деяких джерелах інформації – п’ять, один туди один сюди – різниця невелика. Певна річ, районам, які йдуть «під ніж», це не конче сподобалося. На Старосамбірщині зареєстрували електронну петицію до Президента Зеленського. Її зміст цікавий. 

“ШАНОВНИЙВолодимире Олександровичу!

Просимо Вас зберегти у процесі проведення адміністративно-територіальної реформи Старосамбірський гірський повіт Львівської області як окрему адміністративно-територіальну одиницю, що об’єднує населені пункти, які відповідно до чинного законодавства України, мають статус гірських населених пунктів та розміщені у Старосамбірському та Дрогобицькому районах.

На території населених пунктів Старосамбірського району, які мають статус гірських, проживає майже 44 тисячі мешканців на площі 965 км.кв. У прилеглих до них населених пунктах Дрогобицького району, що мають статус гірських (Жданівка, Смільна, Заколоть, Опака, Сторона, Підбуж) проживає 8081 мешканець на площі 229,3 км.кв. Разом – це 52 тисячі українців на площі 1194,3 км.кв.

Старий Самбір багато століть (навіть за чужих влад) був адміністративним центром життя довколишнього краю та воротами в Карпати.

Головне завдання територіальної реформи – покращення життя людей та оптимізація процесів управління територією. Відтак просимо у процесі територіальної реформи виокремити в окремий Старосамбірський гірський повіт – гірську частину Старосамбірського району разом з прилеглими до них гірськими населеними пунктами Дрогобицького району як окрему адміністративно-територіальну одиницю, котра спроможна виконувати функції, покладені на неї.

За приклад маємо досвід територіальної реформи у Польщі, де місцевим громадам вдалося відстояти два гірські прикордонні повіти – Бещадський (населення 22 106 осіб, площа 1139,06 км. кв.) та Ліський (населення 26 535 осіб, площа 834,94 км. кв.). Ми пропонуємо створити окремий Старосамбірський гірський повіт з населенням 52 тисячі на площі 1194,3 км.кв.

Виокремлення Старосамбірського гірського повіту в окрему адміністративно-територіальну одиницю сприятиме розвитку території, збереженню і примноженню людського капіталу, забезпеченню потреб людини і суспільства, створенню економічних кластерів, а також ефективному виконанню Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» у напрямку цільового фінансування програм».

Ми сумніваємося, що хтось дослухається до такої петиції, бо, мабуть, кожен район знайшов би для себе такі аргументи, але подивимося… Єдине, що хотіли б додати: автор тексту Віталій Вовчик, якого останнім часом називають одним із претендентів на посаду голови Старосамбірської РДА.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити