Степан Скірин буде виконувати свої обов’язки до того часу, поки в місті не знайдуть головного лікаря

SambirWZ
218

Степан Скірин буде виконувати свої обов’язки до того часу, поки в місті не знайдуть головного лікаря

Є приємна новина для медиків Самбірщини – невдовзі на Львівщину має надійти державна субвенція на підтримку лікарень. Це буде сума у 36 мільйонів гривень. Нам, якщо поділять поміж усіма, припаде орієнтовно 3 мільйони.

На більше можна розраховувати, але за умови, якщо наші інтереси пролобіюють наші обласні депутати, принаймні таку надію вселив голова райради Віталій Кімак. Однак і ця сума не рятує, якщо враховувати, що фонд місячної зарплати медиків – близько 5 мільйонів. Наразі не зовсім визначений статус має Міжгайцівська лікарня, а медики уже третій місяць без зарплат – катастрофа! Коли той фурункул вибухне, не знаємо, але знаємо достеменно, що терпець молодшим медпрацівникам уривається.

Ще одна новина – чи то з приємних, чи не дуже, але головний лікар ЦРЛ Степан Скірин став не головним лікарем, а виконувачем обов’язки. Кілька місяців тому написав районній владі заяву про відставку. Медична депутатська комісія, яку очолює заступник головного лікаря Богдан Марчук, прийняла позитивне для Степана Івановича рішення – відправити у відставку, а відповідно, рішення під грифом «Проект» з’явилося у сесійній залі. Сам депутат Скірин перед розглядом своєї відставки покинув залу, а Богдан Марчук сказав, що шеф погарячкував, коли писав заяву… Скінчилося тим, що депутати прийняли відставку Степана Івановича і тепер він просто виконує обов’язки головного лікаря. Треба думати, до того часу, поки міські депутати не оголосять нового головного лікаря. Район має намір звернутися до ратуші, щоб вносила зміни у статут лікарні і призначали свого медичного намісника. Як аргумент Віталій Кімак сказав наступне: у районі практично не залишилося закладів другого рівня медичної допомоги – Рудки невдовзі відійдуть до своєї об’єднаної громади, залишаються хіба Міжгайці з незрозумілим статусом. А тому місто Самбір, яке має на своїй території увесь комплекс закладів, мусить брати медицину на свій рахунок. Тобто, одна влада іншій кинула м’яч на поле і наступний удар має пробити Самбір. Хоча у місті, якщо вірити чуткам, зацікавлені особи віддавна шукають ймовірну кандидатуру на посаду головного лікаря. Знайти не можуть: того, хто міг би потягнути воза, перспектива важкої посади не тішить. Ті, які хотіли б, не влаштовують ні медиків, ні депутатів.

Того ж дня хоспісу у Сідому та Рудківській лікарні надали змогу самотужки приймати гуманітарну поміч від меценатів, а хоспісу, у якому нині 26 хворих, присвоїли ім’я Матері Терези.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар