Стрілки стали ще ближчими до Футбольної Академії

SambirWZ
37

Стрілки стали ще ближчими до Футбольної Академії

Років два тому у Верхньому Лужку відкривали стадіон зі штучним покриттям і депутат обласної ради Михайло Гичка та голова райради Тетяна Терлецька сказали, що наступними будуть Стрілки. Але одна справа – сказати…

Хоча війт Василь Чегес вхопився за ідею і почали готувати ґрунт. Треба сказати, що виграти такий проєкт непросто. Зрештою, таких сіл, як Стрілки, в області дуже багато і кожен хоче у себе. Михайло Михайлович під час новосілля зізнався, що мусив витримувати тиск колег, яким не дуже подобалося те, що новий стадіон тягнуть у гірський район. Допоміг у цій справі Роман Хім’як – керівник департаменту молоді і спорту Львівської ОДА, перший заступник голови РДА Руслан Пупа. Тих,  які заслужили вдячності, дуже багато, але важливо, що перемога відбулася. На урочистостях зустрілися з колишнім керівником району Володимиром Цегеньком. Після відставки він перестав бути людиною публічною, започаткував собі якийсь бізнес і живе… От навіть на спортивній події не можна без політики і я допустив, що Володмир Дем’янович йде на голову імовірної Стрілківської ОТГ. А все виявилося банальнішим – фірма, яку очолює, викладає на майданчиках штучний покрив. Каже, що працювати з місцевими дуже приємно, бо як тільки треба було робочої сили, тут же зліталися молоді хлопці, здебільшого футболісти. Так само, каже, є у Топільниці, де теж будуть майданчик. А от у Нижній Яблунці на Турківщині, для порівняння, людям хоч би що – повна байдужість…

А поки поважні владні мужі говорили свої обов’язкові доповіді, ми ближче познайомилися з тренером Іваном Лужецький. Вперше  його слухали з трибуни сесії районної ради, коли той доповідав про створення у Стрілках Футбольної Академії. То ж, аби знову не вляпатися у якусь політику, як з паном Цегеньком, поговорили про майбутнє. Землю, на якій буде спортивний комплекс, сільрада прийняла від райради, аби оголосити потім конкурс на будівництво. Земля профілю не міняє – як була для дітей, так для дітей і залишиться, але матиме статус спортивної. Іноземний інвестор, який планує створити тут Академію, від намірів не відмовляється. Більше того, найближчим часом група наших тренерів уже вирушає в Європу на стажування, бо у закладі з його амбітними планами мусять працювати кваліфіковані люди. Скільки тут навчатиметься юних талантів, нині сказати важко, але плани великі. Іван Лужецький зізнався, що про таку школу, у якій вчитимуться  діти з усієї України, а то й з-за кордону, мріяв років десять і тільки зараз справа зрушилася.

І під ці плани – відкриття нового спортивного майданчика якраз у тему. Того ж таки дня зелений килим випробували спортовці: грали поміж собою ветерани Стрілок та молодь. А ми традиційно не пишемо, хто переміг, бо не в рахунках справа.

Наступна подорож «Високого Замку» у Стрілки уже має тему: сім’я сільського голови утримує з десяток корів і виробляє дуже смачний сир. Нас запросили на дегустацію.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити