Стрілківська округа починає гуртуватися

SambirWZ
52

Стрілківська округа починає гуртуватися

Ще позаминулого вівторка у ЗМІ розлетілося повідомлення про те, що сільради гірської округи Старосамбірщини розпочинають процес об’єднання, а відтак – скликають громадські слухання. Ми не сумніваємося у тому, що народ висловиться за окрему територіальну одиницю.

Ситуацію коментував депутат райради Василь Курій: «Стрілківська ОТГ не спішилася об’єднуватися, оскільки вже декілька років була прописана в Перспективному плані. Ми спокійно чекали реформи децентралізації і працювали в радах. Однак нещодавно нам повідомили, що з невідомих розрахунків Львівська ОДА не дає Стрілківській громаді право на існування. Стрілки і ще дев’ять сільрад планують приєднати до Старосамбірської ОТГ. Вона  буде налічувати близько 36 тисяч осіб, також дуже велика відстань до віддалених сіл – 40 кілометрів, людям буде некомфортно. Наразі уряд дав час до лютого для добровільного об’єднання. Тому ми вирішили діяти»… Як відомо, профільне міністерство продовжило термін добровільного об’єднання населених пунктів у громади до лютого 2020 року. Нам важко нині судити, на скільки спроможною стане ця громада, але тішить той факт, що народ перестав бути байдужим. І хоче наздогнати час. Думаємо собі: навіть якщо і станеться помилка, то це той варіант, на якому треба вчитися. З іншого боку, створивши своє ОТГ, люди мають впрягтися у благородну справу – перетворити свій закуток району у заможний. Щоправда, є міркування і на рівні пліток, мовляв, дехто дуже хоче Стрілківську ОТГ, щоб мати там місце праці. Нам у це не дуже віриться, бо як ще далеко  ті робочі місця.

Заразом ми поцікавилися і у голови Самбірської районної ради Віталія Кімака: чи зарухалися сільські громади, які хочуть, всупереч Перспективному плану, створити свої територіальні одиниці, як от Ралівську чи Бісковицьку. Це для того, щоб не увійти у підпорядкування Самбора. Ні, відповів Віталій Володимирович, активності наразі нема. Все застигло на тому рівні, що й було раніше – сільради прийняли свої рішення про імовірне об’єднання. І все… Наче води у рот набрав і Самбір, мабуть, сподівається, що залишиться самотнім. Селяни, нагадаємо, аж ніяк не хочуть йти у підпорядкування ратуші.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити