Стрілківської громади не буде: нас, бідних, слухали, але не почули?

SambirWZ
202

Стрілківської громади не буде: нас, бідних, слухали, але не почули?

Міністерство дає шанс запізнілим об’єднувальникам, тому дні від «Романа до Івана» треба використати не для свят.

Стрілківська округа відстоювала своє право мати окрему територіальну одиницю. Якось так географічно воно гарно виглядало б… Можна нині думати-гадати, чому раніше, коли добровільність об’єднань була задекларована, люди з цих сільрад палець об палець не били, а б’ють тепер, коли Перспектвний план пройшов випробування на рівні профільного міністерства…

У райцентр приїжджав перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський, слухав горян, але мав їх на увазі… Потім активісти разом з головою райради Тетяною Терлецькою їздили у Львів до пана Лозинського, там до них долучився депутат обласної ради Михайло Гичка. Бойків почули… Але тільки почули. Потім була ще одна важлива подія: приїжджала якась пані з Міністерства у Львів і казала невдоволеним скаржникам, що їх неодмінно почують у Києві і підуть на усі поступки. Після того, як процес децентралізації уже запущений за київським сценарієм, обіцянки міністерки виглядали дещо цинічно, хоча обурені селяни поїхали додому більш-менш обнадієні… Ми знали про цю зустріч, але не написали нічого, бо не важко було здогадатися, що то все фарс… Підтвердження з’явилося наприкінці минулого тижня, коли один із поборників створення окремої Стрілківської ОТГ, депутат райради Василь Курій уже опустив руки, написавши, що стрілківської громади не буде, що гарантії представниці Міністерства опинилися десь в носі, чи ще далі… Поділ району відбудеться так, як заплановано раніше, тобто гірські сільради увійдуть до Старосамбірської ОТГ, власне таким був мотив відповіді пану Курію від заступника губернатора області Василя Лозинського. Василь Курій констатує, що не створена робоча група з представників районів, не враховані думки на місцях, не береться до уваги позиція міністерства…

Виглядає, динозаври у Львівській області ще сильні, заради задоволення своїх політичних інтересів вони ігнорують волею людей, здоровим глуздом, гідністю та повагою до жителів області. Ми розуміємо обурення пана Курія і навіть трішки дивуємося цим розчаруванням. Невже ще хтось вірить, що маленьких людей на верхах чують? Але верхи хочуть від нас підтвердження економічної спроможності громади, а її, і це теж правда, не дуже є, бо скільки там у горах тієї економіки…

Ми не знаємо, чи ця новина допоможе чимось мешканцям та лідерам гірської округи Старосамбірщини і іншим, але в неділю з’явилося обнадійливе повідомлення від міністерки розвитку громад і територій Альони Бабак: термін добровільного об’єднання населених пунктів у громади триватиме приблизно до лютого 2020 року.

«Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність через закон встановлювати, відповідно до Перспективних планів, фактично конфігурації громад, які ще не об’єднались. Тобто, заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди житимуть в бідності та без амбулаторій, шкіл і так далі, а допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм. Цей оптимізм наразі не збігається з думками першого заступника голови ЛОДА Василя Лозинського, але деколи так може бути… Одне слово, шанс є, варто поспішати і незважаючи на «п’яні місяці від Романа до Івана», ініціювати процеси, аби потім знову не ґнирати, мовляв, нас не так поділили, або нас не почули…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити