Суд визнав бездіяльність Самбора на території старого єврейського кладовища

SambirWZ
43

Суд визнав бездіяльність Самбора на території старого єврейського кладовища

Як правило, наша газета не друкує таких розпоряджень голови Самбірської міської ради Юрія Гамара, але цей документ довелося читати двічі, бо з першого разу не дійшло… Якийсь надто туманний цей документ, тим не менше, він потрапив з відповідними трактуваннями та коментарями у соціальні мережі. Про що мова?

ГРУДНЯ з’явилося Розпорядження «Про утворення робочої  групи для розробки та впровадження заходів щодо вивчення стану колишнього єврейського кладовища на території міста Самбора  та здійснення заходів щодо його облаштування, утримання  та збереження». «Керуючись різними пунктами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,… на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України  від 20 липня 1998 р. і відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі від 14 серпня 2020 року, утворити відповідну робочу групу…» Мають розробити план заходів щодо вивчення стану колишнього єврейського кладовища на території міста та здійснення заходів щодо його облаштування, утримання та збереження.

Чому з’явилося таке дивне розпорядження? Це питання, яке найбільше нас стурбувало. На цій території начебто все гаразд – до пізньої осені тривав благоустрій території, працювали заїжджі майстри, особливо складних питань до цієї давньої теми не було. Аж тут раптом… Тлумачення з цього приводу дав «Високому Замку» секретар Самбірської міської ради Юрій Дмитришин. Виявляється, у представників єврейських громад нема єдиної чітко вираженої думки з приводу благоустрою території. Одні начебто з розумінням ставляться до всього, що відбувається, інші – більш радикально налаштовані. Оті «інші» якраз подали у Львівський суд заяву про те, що міська влада начебто бездіяльна у справі облаштування старих поховань, чого свого часу вимагав Кабінет Міністрів України своїм Розпорядженням. Феміда визнала, що місто таки бездіяльне, хоча з цим можна було сперечатися… І через те, що є таке рішення суду, яке треба якось виконувати, і з’явилося Розпорядження міського голови. А ми собі подумали про те, що усі потрібні рішення влади з приводу благоустрою території є давно, але якщо суд вимагає активності, буде активність. Розпорядження мера уже є. Тобто, залишається імітувати діяльність? Комісія, яку очолив заступник мера Святослав Ухач, має доповісти про результати роботи до 1 лютого наступного року. Не сум-ніваємося, доповість…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити