Сумний фінал турецьких вояжів: на Львівщині затримали нелегалів та їхнього «татка»

SambirWZ
255

Сумний фінал турецьких вояжів: на Львівщині затримали нелегалів та їхнього «татка»

Саме під таким заголовком правоохоронці розповсюдили новину про чергову «порцію» нелегалів на Львівщині і про те, що ліквідували транскордонний канал нелегальної міграції громадян Туреччини.

Чому нас ця тема зацікавила? Постійні читачі «Високого Замку» звернули увагу на те, що доволі часто прикордоння на Старосамбірщині «атакують» непрошені гості . Як ці люди, які, як правило, не знають мови, мають нетипову для словян зовнішність, можуть добратися аж до прикордоння? І не сумнівалися, що мають тут своїх поводирів, які за відповідну суму надають транспортні  послуги… У цієї новини від стражів порядку нема географічної прив’язки до наших міст та сіл, але неважко прослідкувати тенденцію.

Так ось, в одному із хостелів Львова правоохоронці затримали трьох громадян Туреччини, які нелегально прибули в Україну з Молдови і намагалися  потрапити в  Євросоюз. Затримали й організатора незаконного бізнесу – громадянина Узбекистану, який, до речі, знаходився на території України з порушенням правил перебування.

Згодом оперативники cпіймали на кордоні ще трьох  громадян Туреччини, а у Львові  громадянина Туреччини, який організував переправлення своїх земляків до країни ЄС, 48-річний зловмисник за свої послуги  отримав від нелегальних мігрантів від 5000 до 7000 євро. Добрий, хоч і дуже ризикований заробіток. Організаторам каналів нелегальної міграції оголосили підозри у скоєнні злочину – незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

А кілька днів тому чотирьом громадянам Туреччини, які нібито прилетіли працювати на рівненському льонокомбінаті, відмовили у перетині кордону. Вони не мали запрошення на роботу і не змогли пояснити, навіщо прибули, де житимуть і коли повернуться назад. З цього приводу здійнялося багато галасу, мовляв, неправильно в аеропорту утримували іноземців, і навіть з обуреннями зголосився рівненський працедавець, який очікував на цих робітників. Чи справді очікував? Чи правда, що в Україні уже так добре платять, що навіть іноземці почали їхати? Чи турків, які, не виключено, хотіли в Європу, просто вчасно зупинили?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити