Сучасні школярі посперечалися з о. Іваном Могильницьким, який жив у вісімнадцятому столітті…

SambirWZ
163

Сучасні школярі посперечалися з о. Іваном Могильницьким, який жив у вісімнадцятому столітті…

Експертами були справжні професори

На Старосамбірщині презентували правила для школярів, які колись давно придумав отець Іван Могильницький. Чоловік був дуже знаменитий наприкінці 18 століття. Всезнаюча Вікіпедія написала про нього так: «8 січня 1800 р. прийняв дияконські свячення, a 21 січня того ж року був висвячений перемишльським єпископом Антонієм (Ангеловичем) у священики. 

ДУШПАСТИРСЬКУ працю розпочав 28 березня 1801 р. як адміністратор парафії Дроздович Нижанківського деканату (нині Старосамбірський р-н, Львівська обл). 21 лютого 1807 р. став деканом нижанківським. Під час канонічної візитації у 1814 р. єпископ Михайло (Левицький) позитивно оцінив працю молодого отця-декана як зразкового душпастиря, який дбає про виховання дітей та молоді». Історики також твердять, що він створив за 2 роки в Україні 300 шкіл.

Власне, юні старосамбіряни мали наблизити до себе цю постать і подискутувати на нинішній лад з приводу його правил для учнів. Вони стосувалися поведінки у школі, у церкві, на вулиці, у стосунках з наставниками, батьками і так далі. Один з модераторів зустрічі, наш краянин, кандидат наук Олег Паска розповів потім, що діти ці правила вивчили ще до початку поважної дискусії, а тому гостям презентували свої правила поведінки: у чомусь погоджувалися з отцем Могильницьким, у чомусь сперечалися, вважаючи, що новий час уже придумав нові правила. Олег Володимирович був приємно вражений аналітикою, з якою прийшли школярі на імпрезу у Старосамбірську СШ №1. Здебільшого це були представники шкільних парламентів – теж, скажемо вам, не останні особистості у шкільництві. Учасниками зібрання були представники громадської організації «Старосамбірщина-3000» професори Михайло Кріль, Роман Лесик, Олег Огірко. У когорту поважних гостей увійшли і очільники району Тетяна Терлецька, Орест Бонк. Організував зустріч керівник «Еко-Оптіми» Максим Козицький, який хоч і не старосамбірянин, але, маючи на наших горах свої вітряки, уже вважається нашим. Максим Зіновійович любить минувшину і задля того, щоб її більше пізнавали, готовий організовувати такі зустрічі. Нам же здалося, що дітям мало бути цікаво бодай тому, що такий науковий десант висадився у їхньому районі. Ну, справді, якби мені у їхньому віці показали трьох справжніх професорів, а ще дали б нагоду їх почути і їм щось розповісти, то був би на сьому небі. Сучасним дітям така «розкіш» просто з неба падає.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар