Сядемо в Хирові у потяг і поїдемо в Європу…

SambirWZ
128

Сядемо в Хирові у потяг і поїдемо в Європу…

Випробування потяга від польського Загужа до нашого Хитрова пройшло успішно. Це сталося після семи років тиші. Тиша набридла польським активістам і вони вирішили відновити колію, яка колись була.

Пробний рейс, мабуть, увійде в історію розвитку колійового господарства, бо свідками події були староста Бещадського повіту Марек Андрух, староста Ясельського повіту Адам Павлусь, мер Загужа Ернест Новак, голова сеймової комісії з питань інфраструктури Богдан Жоньца. На прикордонному переході їх зустріли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та голова Старосамбірської райдержадміністрації Орест Бонк. А зустрівшись, поговорили про перспективи відновлення залізничного сполучення на прикордонних територіях України та Польщі. Те, що найбільше може цікавити наших земляків, наразі не озвучили: коли ж нарешті той поїзд поїде? Треба у цьому місці віддати належне голові РДА Оресту Бонку, який ще кілька років тому вів перемовини з польськими партнерами, аби задіяти цю вітку. В Хирові і на території Польщі влаштовували наради. Нехай навіть на рівні активістів, але станом на зараз, вийшли на рівень Синютки… Ініціатори сподіваються, що відкриття потяга стане ще однією поважною підвалиною для розвитку спільного туризму. Хоча, який там у нас туризм – пляшка горілки, блок цигарок – і гайда на закупини… Але і це добре, бо ми вже стільки літ з кордону живемо. Разом з тим, сміємо допустити, що наші люди уже навчилися і на “туризм” – їздять своїми автівками, бо доробилися, а хто ще не може на своїх колесах – йде на піший перехід. Тобто, чи стане той потяг таким же популярним, не знаємо, адже поляки пильнуватимуть, щоб наші люди не розкурочили вагони. Варто нагадати, що свого часу, коли ще такий поїзд жив, його ледь не на шматки порізали, ховаючи у всі щілини ходовий товар. Голова ОДА Олег Синютка підтримав нашу думку: “Цей потяг має стати першою ластівкою до того, щоб люди більше співпрацювали між собою, відвідували один одного в двох країнах і в особистих цілях, і в робочих питаннях. Ми, запустивши такий потяг, зробимо добру справу не тільки для себе, але й для майбутніх поколінь”. Щоправда, не хотілося б, щоб майбутні покоління українців жили з транскордонної торгівлі, яку зараз провадимо…

Нагадаємо, з 1994 року до 2010 року курсував міжнародний поїзд Хирів – Ясло. Його скасували за рішенням польської сторони через проблеми з контрабандою. Польські активісти ініціюють відновлення сполучення на прикордонні. Так, 28 грудня 2016 року із Перемишля до Нижанкович по відновленій європейській колії вперше за 22 роки прибула дизельна дрезина.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар