Сільські обранці мають намір позбуватися мандата, бо навіщо їм декларації про власні статки

SambirWZ
170

Сільські обранці мають намір позбуватися мандата, бо навіщо їм декларації про власні статки

Коли рідні законодавці в Україні придумали собі такий закон, згідно з яким усі статки треба викласти на оглядини, то вирішили, що цього замало: якщо вже ми будемо страдати, то нехай і “брати їхні менші” сорому наберуться. Під “братами” маємо на увазі депутатів місцевих рад аж до рівня сільської.

Сперечатися із законом – дурна справа, але висловити своє ставлення маємо право – так ось, на наш розум, звітувати мають ті, які за депутатство беруть гроші – тобто верховні. А коли простий смертний вирішив піти у сільраду чи у якусь міську або районну, щоб долучитися до процесу державотворення і ні копійки за це не має, тільки клопіт, і йому кажуть: описуй свої хороми, машини, банківські рахунки, долари в банці  та в банку і таке інше, то чи не пішли би ви… Смішно, але законно. Здається, законодавці хочуть звести е-декларації до рівня абсурду.

Ми хочемо нагадати місцевим обранцям, що треба завершити процес оголошення статків, бо потім може бути біда – аж до криміналу. Скажемо більше, декларації будуть читати не тільки ті, кому це цікаво, а й лідери окремих громад, які мають зуба на тих чи інших депутатів. Мовляв, якщо скуються, то ми їм кримінал і припишемо. Одна депутатка з наших теренів, заповнивши уже декларацію, буде домагатися у лідера громади, щоб той показав їй, де її квартира в Ялті… Та найцікавіше попереду – виявляється, деякі сільські депутати, на яких випала прикра доля декларуватися, уже ходять з ідеєю позбутися депутатства. І не тому, що не вміють заповнювати декларації, а тому, що не потребують дурного клопоту і розголосу. Сільські ради, як відомо, не надто популярні,  в селах навіть упрошують авторитетів йти покерувати… Треба дивитися у недалеку перспективу. На наступних виборах до місцевих рад людям доведеться просити тих же авторитетів, щоб вони погодилися йти у будь-яку, крім обласної  та Верховної, раду…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар