Сім корів на одному подвір’ї

SambirWZ
162

Сім корів на одному подвір’ї

Маємо надію, що після Великодня (бо чого їхати у часі Великого Посту) доберемося у Стрілки на сімейну ферму Ольги Чегес. Таке відрядження пообіцяла сільським головам і журналісту «Високого Замку» голова Старосамбірської райради Тетяна Терлецька.

Вона з гордістю доповіла, що тамтешня ґаздиня разом з чоловіком звели ферму на обійсті і уже мають 7 корів. Щоправда, додає, корови не такі продуктивні, як цього хотіли б, а тому стадо уже навесні планують міняти. Тетяна Іванівна ще має зустрітися з Іваном Паньківим, краянином зі Старосамбірщини, який у Львові керує Дорадчою службою та курує канадські проекти з розвитку молочного скотарства – такі приклади уже маємо, зокрема, в Бабині та Ваньковичах на Самбірщині. Наразі, каже пані Терлецька, хочуть коштом районного бюджету придбати холодильну установку. Ця тема, на її думку, набирає актуальності, бо саме такі сімейні ферми допомагатимуть горянам у майбутньому жити і виживати. Сімейних ферм має бути щоразу більше, бо якщо ще хтось мріє про такі наповнені ферми, як колись були, то він просто фантастичний.

Але ми б не хотіли обмежитися лише цим. Схоже, Старосамбірщина пробує робити семимильні кроки до того, щоб відродити сімейне тваринництво. Минулого року виділяли гроші на підтримку скотарства, зокрема, давали гроші газдам, які утримують чотирьох і більше корів. Пішло 43 тисячі гривень для трьох десятків селян, які загалом мають на своїх подвір’ях півтори сотні корів. Більше 15 тисяч вділили двом сільгосппідприємствам, які мають на утриманні 84 голови ВРХ.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар