Табло на трасі покаже вашу швидкість: зелену або червону

SambirWZ
20

Табло на трасі покаже вашу швидкість: зелену або червону

Невдовзі у Рудках запрацює справжнє дорожнє диво. Там встановили табло з показником швидкості. Виглядає це так: ви їдете і бачите: вам висвітлює швидкість вашої автівки.

Якщо допустима – цифри світять зелені, а якщо перебільшили – червоні. Хто подорожує дорогами Європи, то для них це звична річ, розповів голова райради Самбірщини Віталій Кімак. І є надія, що табло гальмуватиме водіїв-лихачів і аварій стане менше.

Це, додає він, радше моральний аспект. Або така собі забавка, коли водій сам може контролювати свою швидкість і бути обережним. Цю диво-техніку районові спрезентував Інтернет-провайдер Radionetwork. Річ у тому, що Самбірщина протягом року разом з фахівцями цієї фірми здійснювала підготовку проєкту з встановлення системи відеоспотережень, яка невдовзі запрацює на Самбірщині. Іншим словами, на усіх виїздах та в’їздах в район будуть встановлені відеокамери, які матимуть здатність визначати номер автомобіля. Мета благородна – фіксувати імовірні правопорушення, а найголовніше – попереджувати їх. Крім цього, в десяти сільських радах будуть встановлені камери відеоспостереження, які також мають пильнувати правопорядок. Камери будуть під’єднані до єдиного сервера, доступ до якого матиме самбірська поліція. Цей проєкт виграв на конкурсі Львівської обласної ради на тему міжмуніципального співробітництва. Це коли кілька сільрад вирішують спільну проблему. Половину коштів дає обласний бюджет, а на іншу половину – скинуться сільські ради та спонсори. Це перший такий проєкт на Львівщині, але не перший в Україні. Ми, зокрема, переймали цей досвід у місті Дніпро, розповів Віталій Кімак, і туди галичан запросила тамтешня міська рада.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити