Такий потужний Самбір, а так мало проектів

SambirWZ
236

Такий потужний Самбір, а так мало проектів

Львівська обласна рада оприлюднила цифру, скільки до них надійшло замовлень на участь в обласному конкурсі мікро-проектів місцевого розвитку. Цифра загалом вражаюча – 1303 ініціативи. Ми б не морочили людям мізки, якби не цифра, що стосується міста Самбір, яким ми так щиро пишаємося, якому хочемо добра.

А сказане вище більше художній свист, ніж практика, бо на практиці місто  Самбір подало лише 7 заявок. Для порівняння, Самбірський район – 62, Старосамбірський – 64. А що стосується таких міст як наше, то у лідерах Дрогобич з показником 57 заявок. Це не означає, що всі ініціативи будуть виграшними, але чим більше пропозицій, тим більшою є вірогідність здобути для своїх міст і під конкретну мету найбільше грошей обласного бюджету. Отож, Самбір проявив  лінивство, незважаючи на те, що маємо у місті і мера, і відповідні структури, які мають пильнувати за тим, щоб до нас надійшло якомога більше грошей.

Ми поцікавилися, про які 7 об’єктів у Самборі йде мова. В ратуші нам розповіли, що це територіальний центр з обслуговування одиноких та престарілих – заявка на ремонт санвузла, “доросла” поліклініка – ремонт покрівлі, початкова школа – ремонт даху, садочки №13 та 14 – заміна вікон, спортшкола – вікна і центр позашкілля – також заміна вікон. При цьому треба додати, що половину сум на ці потреби дає область, половину – міський бюджет. Проте, з тієї половини, що припадає на місто, не менше 6 відсотків мають зібрати поміж собою місцеві мешканці, яких треба зацікавити. Зберуть більше, значить менше коштів піде з міського бюджету. Зважаючи на цифри, можна упевнено сказати, що місто з мікропроектами працює слабо, від того стає образливо та сумно.

До слова, найбільше мікропроектів в області стосуються освіти, вуличного освітлення, Народних домів, садочків і на останньому місці – охорона здоров’я.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар