Такі спори варто вирішувати в суді, а не у ратуші

SambirWZ
166

Такі спори варто вирішувати в суді, а не у ратуші

Підприємці промислового ринку хочуть міський комунальний ринок на землі, яку орендує Іван Денькович

Підприємці промислового ринку Самбора приходили у ратушу з вимогою створити на цій території комунальний ринок. Іншими словами, якщо ми правильно збагнули, оголосити такий собі «суверенітет» від ТзОВ «Ринок-сервіс», яким керує Іван Денькович. Зустріч спровокувала відповідь підприємцям з ратуші, яку підписав керуючий справами міськвиконкому Ігор Войтко. Міркування чиновників зводилися до того, що не бачать потреби розривати угоду оренди з паном Деньковичем, а якщо підприємці не згідні, то нехай йдуть до суду. Нам трохи дивно, що при живому мерові та повному комплекті заступників різних профілів такий непростий лист підписує керуючий справами. Інші побоялися? 

ТРЕБА сказати, це давня тема. І такі розмови точаться уже певний час, особливо останніми роками, коли до влади у місті прийшов Юрій Гамар. В магістраті, не виключено,  думають, що цими людьми хтось навмисне маніпулює, аби підривати авторитет влади. Чи так воно, чи ні, судити не будемо. Ну, не віриться, що промисловики просто так дадуть собою маніпулювати, тим паче, вдовольняючи чиїсь політичні амбіції…

Давайте без зайвих емоцій розберемося у ситуації. Підприємці хочуть на цій землі комунальний ринок, який створить міська рада. Але уся земля як під продуктовим ринком, так і промисловим зі спорудами (вулиця Валова, 20, 28), згідно з договором купівлі-продажу, є цілісним майновим комплексом. Земля в оренді і щороку ТзОВ «Ринок-сервіс» сплачує за неї у межах 300 тисяч гривень. Для того, щоб міській раді розірвати угоду з Іваном Деньковичем, треба мати серйозні підстави, чи не так? Просто так прогнати сумлінного орендаря, мабуть, не вийде. Тим паче, на цій території є торгові ряди, туалет та акумуляторна, які належать «Ринок-сервісу». Нікого не захищаю, але навіть якщо завтра у крісло мера сяде хтось із нинішніх прихильників нового комунального ринку, він все одно цієї торговельної “болячки” не зніме. Якби це можна було легко зробити, то це б зробили попередні керівники міста…

На підприємстві вважають, що домагання торговельників взяти землю під комунальний ринок є не що інше, як рейдерство. Це виглядає так: ви живете у своїй хаті, а до вас хтось приходить і каже: забирайте свою хату, бо нам потрібна ця земля. Свого часу один з небайдужих громадян судився з ТзОВ «Ринок-сервіс» з цього приводу. Господарський суд у Львові вирішив, що цей пан у принципі є не підприємцем, але якби й був, то його права – торгувати, ніхто не порушив. Земля не змінила свого призначення… Ми недарма згадали про це рішення від 2003 року. Переконані у тому, що коли нині виникає або продовжується спір такого характеру, то не треба впихати у справу депутатів, членів виконкому чи мера із заступниками. Чи не найліпше і найнадійніше було б знайти більш вагомі аргументи, звернутися до суду і виграти або програти справу – раз і назавжди поставити крапку – щоб ніхто не спекулював на цій темі, а підприємці знали, на чому стоять…

Як розповів нам Іван Денькович, якщо у мерії почнуть створювати комунальний ринок на території за адресою Валова, 20, яку він орендує, то йому доведеться звертатися до суду уже із позовною заявою до керівників міста про втручання у господарську діяльність комерційної структури. І нагадав про те, що за попередньої каденції уже створили комунальний ринок – було рішення сесії, навіть директора знайшли, але комунальний ринок зареєстрований на… площі Ринок, 1, себто у ратуші. Під новий комунальний ринок землю ніде не виділили. Такий собі повітряний комунальний ринок…

Років п’ятнадцять тому на промисловому ринку торгувало більше півтисячі людей, нині залишилося 130. Хтось покинув торгівлю, хтось перейшов у магазини, але таке стрімке падіння кількості торговців може свідчити хіба про те, що цей ринок конкуренції не витримує. А зараз скажемо те, про що давно казали, хоч ці слова ображали підприємців, але це правда. Нині промисловий ринок – відгомін дев’яностих. Це у дев’яності люди на кравчучках тягали лантухи з товаром, аби вранці розвішувати на шнурках та дротиках, а після обіду збирали і везли на склади. Нині уже не той час. Не знаємо, хто це має робити, але територію торговиці треба осучаснювати стаціонарними кіосками.

…Закінчилася зустріч тим, що створять комісію, яка вивчатиме проблему.Таке уже було. Створення комісії – це геніально, але то є звичайне затягування часу, аби трохи збити напругу. Все закінчиться так: поки створять комісію, поки вона напрацює, якщо напрацює, якийсь документ, мине кілька місяців…

P.S. Свого часу шанувальники лазні домагалися того, щоб улюблений заклад працював. Вимагали реприватизації, бо господарі змінили профіль. І влада нічого не вдіяла… А на ринку профіль не міняли…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар