Текла рікою дохла риба

SambirWZ
122

Текла рікою дохла риба

Про те, що у Стар’яві у річці Стрв’яж потекла мертва риба, самбірські журналісти дізналися відразу і у своїх друзів поцікавилися, чи так воно є насправді? Нам факт не підтвердили, бо могли і не знати, але уже через день почалося – телефонували з інших сіл вздовж річки. 

МІСЦЕВІ люди, які бачили мертву рибу неподалік польського кордону, ударили на сполох, пише сайт Львівська мануфактура новин. Причина мору станом на кінець минулого тижня ще не була відома, але місцеві обивателі справедливо нарікали на таку невизначеність. Додало страху і те, що причина невідома, а дітвора використовувала річку для купелю.

Роман Батючок, голова постійно діючої екологічної комісії Старосамбірської райради, допускає, що джерело хімічного отруєння може йти із сусідньої держави. «Дивно, що стільки часу про це мовчали. Тільки сьогодні має бути скликана районна комісія у цьому питанні. Ми ж зі своєю комісією виїжджали туди кілька разів. Зафіксували дивну річ: є риба, що вже розклалася зовсім на піну, а є й така, яка наче загинула пару годин тому. Плаває й жива, що також дивно. Можна говорити про те, що джерело отруєння діє досі, додає пан депутат. Місцева ветеринарна медицина взяла аналізи. Перевіряли, чи нема у воді якихось вірусних захворювань. А от перевірити її на хімічні отруєння не можуть, кажуть, нема спеціального обладнання. Але ж можна було звернутися за цей час туди, де воно є, і зупинити зараження? Активіста також дивує мовчання сільських голів, через чиї населені пункти протікає річка із отруєною водою. Пан Батючок дивується, що мовчали чиновники, але допускає, що вони у той час просто займалися виборами.

У понеділок вранці голова РДА Іван Грись повідомив редакції про наслідки перевірок: як вода, так і риба не заражені хімією. Радше всього, риба була вбита струмом чи ще чимось вибуховим – і потекла.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити